single-image

Ethereum 250 Dolar’a Doğru Gidiyor

Piyasada en çok takip edilen ve adından söz edilen kripto para birimi Ethereum (ETH) son 24 saat içinde % 10 üzerinde bir fiyat artışının ardından 200 Dolar’ın üzerine çıkarak yükselişine devam ederek fiyatı 232 Dolar’a yükseltti. Ethereum (ETH) geçtiğimiz günlerde Bitcoin’e karşı tersine dönmeyi başardı ve bu da Ethereum’un son 7 işlem gününde neredeyse % 35’lik büyük bir fiyat artışı yakalamasına yardımcı oldu.

Ethereum piyasa değeri sıralamasında ikinci sırada yer almaya devam ediyor. Kripto para birimi, geçtiğimiz 90 işlem gününde % 93 oranında bir fiyat artışı yakalamış olduğunu da belirtmek gerekli.

Şu andaki piyasa şartları göz önüne alındığında eğer yükseliş baskısı devam ederse, Ethereum için 250 Dolar’a ulaşması açısından çok fazla direnç olmadığını söylemek gerekir.

ETH / USD için kısa vadeli trend, son 7 işlem gününde % 35 fiyat artışından sonra yükselişini sürdürüyor. Bu yükseliş eğiliminin geçersiz hale gelmesi için ETH / USD için aşağı doğru düşüş görülmesi ve 200 Dolar destek seviyesinin altına doğru bir hareket olması gereklidir. Eğer ilerleyen günlerde ETH / USD 185 Dolar destek seviyesini de kırarak bu seviyenin altına düşecek olursa, piyasanın düşüşe geçebileceğini düşünmek doğru olacaktır.

Alıcılar açısından şu anki direncin 233 Dolar seviyesinin üzerine çıkmaya devam ettiği zaman, hemen arkasından daha yüksek bir direncin 240 dolar seviyesinde olmasını beklemek gerekir. Bu belirlenen 240 Dolar alıcıların üstesinden gelmesi gereken önemli direnç seviyesi, Bu seviye aşılacak olursa arkasında 247 Dolar alıcıları beklemekte. Eğer yüksek alım ve piyasa şartları ılımlı devam eder ve 247 Dolar seviyesini aşabilirse, 250 Dolar olarak beklenti seviyesinden bir girişimde bulunulması çok açık şekilde alıcıları beklemektedir.

Peki diğer şekilde satıcılar yeniden toparlanır ve piyasayı daha da aşağıya itmeye başlarlarsa ne olabilir, Ethereum (ETH) aşağı yönde hareket için destek noktaları 225 Dolar ve 212 Dolar arasında bir konumda bulunuyor. Ancak daha fazla satış gelip destek seviyesi kırıldığı zaman bunun altında, daha güçlü destek 208 Dolar ve ardından yuvarlak 200 Dolar seviyesinde yer alıyor. Kötü senaryoda Ethereum 200 Dolar’ın altında işlem görmeye başladığı zaman, hemen ardından 185 Dolar’ lık önceki güçlü destek seviyesi olarak işlev görecek gibi görünüyor.

Piyasa yükselişine bağlı Ethereum’da yaşanan son fiyat artışı, tıpkı son zamanlarda Bitcoin fiyatlarındaki artış ve son dönemdeki ETH / BTC tersine dönüşüyle ​​büyük ölçüde ilgilidir. Fakat Ethereum için yükseliş trendinin geri dönebileceği ile ilgili bir çok işaret olduğunu da unutmamak gereklidir.

Son olarak eklemek gerekirse Ethereum açısından yüksek destek seviyeleri 150 Dolar seviyesinde yer almaktadır. ETH iyi bir hafta geçirmekte ve önümüzdeki günlerde Kripto para piyasasına yön veren BTC hareketleri de izlenerek ETH için yeni senaryolar düşünülmesi gerekmektedir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz