single-image

eBay Kripto Para Birimlerinde Ödemeleri Kabul Etmeye Başlıyor

Kripto paralar ile ilgili olarak söylenebilecek bir çok şey var. ilk zamanlar hiç kimse bunları para birimi olarak ciddiye almamıştı ve bu para birimlerinde ödemelerin yapılabileceği bir gelecek sadece rüyadan başka bir şey değildi. Bununla birlikte, geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, gittikçe daha fazla insan büyük ölçüde kripto para birimleri sahip olmaya başladıkça, hızla kripto paralarında kaderi değişmeye başladı. Kripto para birimleri açısından geleceğin kitlesel popülaritesi insanların bazı yerlerde kripto ile ödeme yapmasını mümkün kılmaya başlamıştır.

En popüler işletmeler için kripto para kullanımı erişilmez görünüyordu, ama bu şimdi değişiyor ve düşündüğümüzden çok daha fazlası olabilir. Günün sonunda, bir işletmenin müşterileri gittikçe daha fazla para birimiyle ödeme yapmak isterse, o zaman büyük işletmelerin bu isteklere cevap vermek zorunda kalacakları beklenebilir ve son raporlara göre, eBay kripto ödemeleri yakında olabilir. Raporlara göre, e-ticaret devi eBay’in müşterilerinden ödemelerde kripto para kabul etme olasılığını araştırdığı ve dikkatle değerlendirildikten sonra şirketin bu girişime yeşil ışık yakacağı ortaya çıktı. Şu andan itibaren, şirketin Bitcoin’de ve diğer bazı kripto para birimlerinde ödemeleri kabul etmesi bekleniyor.

Kripto para birimlerini web sitesinde satılan ürünlerin ödemeleri için kabul etme kararı eBay’den uzun vadeli bir stratejik hamle olarak yorumlanabilir. Her şeyden önce, şirketin kripto ödemeleri konusunda daha rahat olan müşterilerin büyük bir bölümüne girmesine izin verir ve ikincisi, şirketin kendi uzun vadeli hedefini başlatma hedefini eyleme geçirebilmesi için nasıl çalıştığını görmesine yardımcı olur. Belkide kendi kripto para birimi için bir adım olabilir.

Dünyanın en büyük şirketlerinin çoğunun aksine, eBay bir istisnadır ve kripto para birimleri konusunda genel olarak önceden beri olumlu bir tutum sergilemiştir. Şirket bu yıl New York’taki Consensus konferansına katıldı ve etkinlik sırasında müşterilerinin kripto para birimleri kullanarak ödeme yapmalarına izin vereceğini açıkça belirtti. EBay’in 180 milyondan fazla aktif kayıtlı kullanıcısı olduğu gerçeği göz önüne alındığında, kripto para birimlerine yatırım yapan insanlar için büyük bir fırsat olabilir ve kullanıcı tabanının bir kısmı kripto ödemeleri yapmaya başlasa bile, genel olarak pazar için muazzam etkileri olabilir. Açıkçası kripto dünyası için bir dönüm noktası olması muhtemel bir haberdir, Kripto Paraların geleceği için bu önemli adımı izlemeye devam edeceğiz.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz