single-image

IMF Kripto Para Birimleri Paranın Temel İşlevlerini Yerine Getiremiyor

Kripto para birimleri açısından uluslararası bir kuruma gerçekten güvenmek , pazarın zorlu bir dönemden geçtiği bir dönemde görüşlerini değerlendirmek ve takip etmek akıllıca olacaktır.

Uluslararası Para Fonu (IMF) kısa bir süre önce, “Tüm olumsuzluklarına rağmen, kripto para birimleri hala bir değer deposu, değişim aracı ve hesap birimi olarak paranın temel işlevlerini yerine getirmiyor. Değerleri oldukça değişken olduğu için, bir hesap birimi veya değer deposu olarak çok az kullanımları vardır. Sınırlı ödeme kabulü, kullanımlarını bir değişim aracı olarak kısıtlar. Fiat paradan farklı olarak, birçok kripto para birimi üretmenin maliyeti yüksektir ve bu şifrelemeleri çözen bilgisayarlara belemek için gereken büyük miktarda enerjiyi gereklidir. ”

Bir ekonomist olan Antoine Bouveret ve IMF’nin Strateji, Politika ve Gözden Geçirme Departmanı’nda müdür yardımcısı olan Vikram Haksar tarafından yapılan açıklama, IMF’nin başkanı Christine Lagarde’den bir yıl sonra, kripto para birimlerinin gelecek için daha iyi olacağını düşündüğünü söylemiştir.

Geçtiğimiz yılın nisan ayında, Lagarde , “Dot-com çağından kaynaklanan birkaç teknolojinin hayatımızı değiştirdiği gibi, hayatta kalan kripto varlıklarının faturalarımızı nasıl tasarruf ettiğimiz, yatırım yaptığımız ve ödediğimiz üzerinde önemli bir etkisi olabilir. Bu nedenle politika yapıcıların açık fikirli olmaları ve yaratıcı sürecin büyümesinde ve ivme kazanmasına izin verirken riskleri en aza indiren düzgün bir düzenleyici çerçeveye doğru çalışması gerekir. ” diye ekliyor.

Bunun dışında , geçen Kasım ayında Singapur’daki Fintech Festivalinde, kripto para birimleri için dava açmıştı ve “Yeni altın ve fiziksel para yolda” dedi. “Çeşitli merkez bankaları” Dünyanın dört bir yanında Kanada, Çin, İsveç ve Uruguay da dahil olmak üzere bu fikirleri ciddiye alıyorlar. Değişim ve yeni düşünceyi benimsiyorlar tıpkı IMF gibi. ”

Öncelikle kripto para birimlerinin riskleri ve avantajları hakkında konuşur. Kripto para birimlerinin iyi taraflarını aydınlatırken, aynı zamanda , birçok kripto para biriminin sahte olmasının, hiçbir aracı, işlemlerin bütünlüğünü veya yapan kişilerin kimliğini kontrol etmemesi halinde para aklama ve terör finansmanı kullanımında savunmasız kıldığını da söylüyor

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz