single-image

Ripple (XRP) 0,50 Dolar’a Göz Kırpıyor

Popüler Kripto para birimi uzun süreli durgun fiyat piyasasının ardından, XRP son 24 saat içinde olumlu bir fiyat hareketi görmeyi başardı ve toplamda USD’ye karşı % 20 civarında bir değer kazandı. Kripto para birimi şimdi 0.40 Dolar fiyat seviyesinin üzerinde seyrediyor ve bugün yatırımcısına Bitcoin’den daha yüksek kazandırdı.

Daha önce bunun ucuz Ripple satın almak için son fırsatınız olabileceği hakkındaki söylemler doğru çıkıyor olabilir 0.30 Dolar seviyeleri bir daha görülebilecek mi zaman bize gösterecek. Son Ripple fiyat artışında, Ripple, 4.000 SAT bölgesinde destek sağlandıktan sonra son 24 saat içinde Bitcoin’e karşı ayrıca yükselişe geçti. Ripple (XRP) tüm yıl boyunca Bitcoin’e karşı oldukça fazla değer kaybederek sürekli düşüş yaşadı. Sadece 2019’un başlangıcından bu yana, Ripple (XRP), Bitcoin’e karşı % 58 oranında değer kaybetmiştir.

Dalgalanma, şu sıralar 16 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile en yüksek piyasa değerleri sıralamasında 3. sırada yer almaktadır. Kripto para birimi, geçtiğimiz yıl 2. sıraya kadar yükselmiş ancak Ethereum’un değer kazanması ve Ripple’ın bitcoin’e karşı büyük değer kaybetmesi sonucu, ikinci sıradaki yerini Ethereum’a kaptırmış ancak henüz yarışı bırakmamış gibi görünüyor.

Öncelikle son gün yükselişinden sonra Ripple’ın tekrar 0.50 Dolar seviyesine ulaşabileceği gerçeğini vurgulamak gerekir. Bu gün olduğu gibi yükseliş baskısı daha da yükselirse, piyasanın üzerindeki direncin 0.44 dolar olmasını bekleyebiliriz. Bu direnç noktasının 0.44 Dolar’ın üzerindeki yüksek direnç, yine 0.46 Dolar seviyesinde yer alıyor ve bu direnç seviyesi oldukça güçlü görülüyor.

Önemli direnç seviyeleri kırılabilirse ve alıcılar daha yükseğe tırmanmaya devam edebilirlerse, hedef fiyatı 0,50 Dolar’da denemek için önce 0,49 Dolar daha yüksek direnç göstermeleri gerekecektir. Direnç seviyesi 0.50 $ üstünde tutunabilirse , daha yüksek direnç daha sonra 0.53 Dolar seviyelerinde yer alabilir.

Diğer yandan satıcılar yeniden toparlanır ve piyasayı aşağıya çekmeye başlarsa, satış durumunda aşağı yönde 0.40 Dolar’da olması için acil destek bekleyebiliriz. 0.40 Dolar’ın altında, 0.34 dolar civarında olması bekleniyor ve daha güçlü bir destek seviyesi olarak 0.32 Dolar seviyesi aşırı satım için önemli bir destek seviyesi.

Gözlemlediğimiz XRP / USD’nin görüştüğü son fiyat artışı, piyasayı neredeyse 5 aylık fiyat düşüş serisinin dışına çıkardı. XRP / BTC’deki son geri dönüş, Ripple’ın 100 günlük hareketli ortalamanın üzerinde geri dönmesine ve 0,40 Dolar seviyesine doğru ilerlemesine büyük ölçüde yardımcı oldu. Şu durumda eğer XRP / BTC karşı değer kazanmaya değer ederse yada bitcoin kazanımlarına devam ettikçe, XRP / USD’nın önümüzdeki hafta 0.50 Dolar’a kadar yükselmesi pek sürpriz olmaz.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz