single-image

DOGEcoin Piyasa Değeri 16 Milyar Dolar’ı Geçti

Yine ışıltılı bir gün geride kaldı ve Dogecoin, son 24 saatte % 60’lık bir artıştan sonra bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,13 doları aştı. Birçok altcoini geride bırakarak ilk 10 kripto para arasına girmiş durumda.

En son verilere göre Dogecoin 14/04/2021 çarşamba günü 16 milyar dolarlık piyasa değerini geçti. Son artışla birlikte Dogecoin 2021 yılbaşından buyana yaklaşık % 3.000 kazanç elde etti. Hatırlatmak isteriz DOGE bu yıla sadece 0,004 dolar fiyat seviyesinde başladı. Dijital para fiyatındaki artış, perakende tüccarların artan ilgisi sonrasında geldi. Özellikle Ocak 2021’de dijital para birimi, WallStreetBets ve SatoshiStreetBets gibi Reddit gruplarından destek aldıktan sonra çok ciddi kazançlar elde etmişti. Tabiki Dogecoin, Twitter’da Tesla CEO’su Elon Musk ve rapçi Snoop Dogg dahil olmak üzere birçok ünlüden çok ciddi destek aldı. Elon Musk tarafından atılan her tweet dogecoin takipçileri tarafından ilgi ile beklenmektedir, neredeyse her tweetin de bir anlam aranarak bu Dogecoin fiyatını yukarı taşımak için bir fırsat olarak görülmektedir.

Bugün Dogecoin, 16 milyar doları aşan bir piyasa değeri ile 0.145 dolar seviyesine dokunduktan soran biraz geri çekilerek 0.125 dolar – 0.130 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Diğer Kripto para birimlerindeki rekor seviyeler ve Dogecoin’in benimsenmesindeki artan ilgi ve yeni haberler rekor fiyat artışında önemli bir rol oynadı. Mart 2021’de bir Amerikan profesyonel basketbol takımı olan Dallas Mavericks, DOGE’u biletler ve ürünler için bir ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk NBA takımı oldu . Coinflip, ABD’de önde gelen kripto ATM sağlayıcılarından birisi ve dogecoin işlemlerine açacağını duyurdu. Şirkete ait 1,800 ATM ile genelinde hizmet verilmektedir. Letonya havayolu airBaltic, geçtiğimiz ay şirketin Dogecoin de dahil olmak üzere farklı kripto para birimlerini bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladığını duyurdu.

Dogecoin yılbaşından bu yana gerçekleştirdiği göz kamaştıran yükselişi ile belki Bitcoin’de büyük fırsatlar kaçırmış olsanız bile Kripto para dünyasında benzer fırsatların her an çıkabileceğini gösteren bir örnek olarak karşımızda durmaktadır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz