single-image

Binance Artık Türk Lirası’na Destek Veriyor

Önemli kripto para ticareti platformu Binance artık Türkiye’deki işlemlerini geliştiriyor. Türkler artık yerel para birimi olan Türk Lirası (TRY) kullanarak Bitcoin, Ethereum ve XRP satın alabilecekler.

Yerel e-nakit şirketi Papara ile güçlerini birleştiren Binance, Türkiye pazarındaki varlığını pekiştiriyor. Bu nedenle, Türklerin % 18’inin bir tür kripto para birimini kabul ettiği gerçeğinin ışığında önemli bir hareket. Bu, Binance CEO’su CZ’nin, bu haftadan önce Blockshow Asia 2019’da yaptığı açıklamalarda ortaya koymakta.

Papara’nın gelişmiş cüzdanlarını kullanan Türk vatandaşları artık tüm bu para birimlerini fiat ile satın alabilecekler. Olması gerektiği gibi, müşterilerin BTC / ETH / XRP kripto paraları henüz Papara’yı kullanarak satabilecekleri konusunda netlik yok. Her ticaret Türkiye’ye giriyor gibi görünüyor. Binance önce Huobi aynı şekilde Türk Lirası destek eklendi.

Dahası, bu ani artış, Türklerin dijital paraya olan ilgisinin doğrudan bir sonucudur. Bugün 16 milyona yakın Türk vatandaşı bir tür kripto para birimine sahip veya değiş ticaretini yapmakta. Lira’nın güvenilirliğini zayıflatmasıyla birlikte, Türkiye’deki kripto sahipliği yıllık olarak gelişmektedir. İşlemler, Liranın değer düşüşü ile kripto alım davranışları arasında hemen bir bağlantı olduğunu ortaya koymaktadır.

Daha fazla destekleyici bileşen var. Türkiye’nin önemli spekülasyon bankacılığı kuruluşu Aktif Bank da blok zincirleme sektörüne yöneldi. Türkiye’nin en büyük özel bankası olan kriptografik bir para ticareti olan Bitmatrix piyasaya sürmüştür . Platform Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki müşterilerine hizmet vermektedir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz