single-image

David Marcus, Bircoin’i Bir Para Birimi Olarak Düşünmüyorum

Facebook’un kripto para birimi projelerinin başkanı David Marcus, Çarşamba günü katıldığı bir programda Bitcoin’in dijital altın olduğunu söyledi, ancak işlemler için iyi bir para birimi değil.

Marcus, Bitcoin’in altın gibi olduğunu, çünkü tıpkı insanların gerçek altınla yaptığı gibi bir yatırım olarak tutabileceğinizi söyledi, ancak Bitcoin’in yaşadığı şiddetli yükselişler ve düşüşler, bir sisteme sınır ötesi para göndermeleri için kötü bir seçenek haline getiriyor.

Facebook’un kripto para birimi projelerinin başkanı David Marcus, Çarşamba günü Bitcoin’in dijital altın olduğunu söyledi, ancak işlemler için iyi bir para birimi değil.

“Bitcoin’i bir para birimi olarak düşünmüyorum. Bu aslında, oynaklık nedeniyle büyük bir değişim ortamı değil, ”dedi Marcus, New York’daki New York Times DealBook Konferansında konuşuyor . “Dijital altın olarak görüyorum.”

Marcus, Bitcoin’in altın gibi olduğunu, çünkü tıpkı insanların gerçek altınla yaptığı gibi bir yatırım olarak tutabileceğinizi söyledi, ancak Bitcoin’in yaşadığı şiddetli yükselişler ve düşüşler, bir sisteme sınır ötesi para göndermeleri için kötü bir seçenek haline getiriyor .

Bu, Facebook’un libra kripto para birimi ve Calibra dijital cüzdanı ile hedeflediği önemli bir pazar. Bitcoin’in aksine, libra’nın değeri ABD doları ve Euro gibi para birimlerine bağlanacak ve bu durum istikrarlı kalmasına yardımcı olacaktır.

Marcus, Bitcoin’in varoluş dışında düzenlenmemesinin kilit bir nedeni, değişim aracı olarak algılanmaması nedeniyle olduğunu söyledi.

Marcus, “Bu pazarın geri kalanından ayrı bir yatırım sınıfı” dedi. “Neden bundan tehdit altında hissediyorsun?”
Şirket Haziran ayında iki projeyi açıkladığından beri Marcus, Facebook’un libra kripto para birimi ve Calibra dijital cüzdanının yüzü. O zamandan beri, Facebook’un kripto para birimi girişimlerine destek sağlamak amacıyla ABD Senatosu önünde bir duruşma da dahil olmak üzere çok sayıda kamuoyu önünde yer aldı.

Marcus, “İnsanlar çok değişken olduğu için para ödemek için Bitcoin dijital para birimi gibi bir birim kullanmıyorlar” dedi. “Tamamen farklı bir amaca hizmet ediyor.”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz