single-image

Hester Peirce, Bitcoin’e Karşı Yasaklamalar Aptalca Olur

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nda (bildiğimiz kısa adı ile SEC) bir avukat ve Komisyon Üyesi olan Hester Peirce, Bitcoin üzerindeki bir devlet yasağının aptalca olacağını söyledi. Herhangi birinin kripto para birimlerinde işlem yapmasını engellemenin zor olacağını da sözlerine ekledi.

Düzenlenen sanal bir panel sırasında Peirce, ABD’de açık bir kripto düzenlemenin önemini vurguladı. SEC Komiseri, “Bence ABD’de Bitcoin’i artık yasaklama noktasını geçtik çünkü bun için interneti kapatmak zorunda kalacaksınız,” dedi.

Dünyanın lider kripto para biriminin fiyatı yılbaşından bu yana önemli ölçüde arttı. Bitcoin bu yıla yaklaşık 29.000 dolar fiyat seviyesinde başladı. Kripto para şu günlerde 1,1 trilyon dolarlık piyasa değeri ile 55.000 dolar ile 60.000 dolar aralığında işlem görüyor.

Peirce, ABD’de Bitcoin dostu tanınmış bir avukattır. Kripto topluluğu tarafından kendisine ‘Kripto Mom’ unvanını vermiştir. ABD’de Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin iyileştirilmesi için uygun bir düzenleyici çerçeve oluşturma konusundaki iyimserliğini yine dile getirdi.

Peirce, “Yaklaşımımız daha çok ‘hayır deyin ve insanlara beklemelerini söyleyin’ yaklaşımı oldu, bu yüzden bunu tersine çevirmemiz ve bu endüstri için uygun bir çerçeve oluşturmak için çalışmaya istekli olmamız gerekiyor,” diye ekledi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz