single-image

Cryptopia Tasfiye Sürecinde ve Para Yatırmayı Durduruyor

saldırıya uğramış ve Hacklenmiş Yeni Zelanda merkezli kripto para birimi borsası Cryptopia, kullanıcılarını için bir anons yaparak para yatırmayı durdurmalarını istedi. Cryptopia ayrıca tasfiye sürecine başlamıştır danışmanlık ve denetim şirketi ağı Grant Thornton New Zealand’ı tasfiye memuru olarak atadı.

Şimdi Cryptopia’da , öteki kripto para borsaları Mt. Gox, QuadrigaCX ve diğer saldırıya uğramış ve tasfiye edilmiş kripto borsaları arasındaki yerini alıyor.
Yaklaşık 16 milyon dolar kaybeden Cryptopia bu yıl kullanıcıların bir merkezi kripto borsasına neler olabileceğinin yeni örneği olarak hatırlanmalıdır Ocak ayında gerçekleşen ve ortaya çıkan olay arından Kripto borsası , işlemleri durdurmuştu ve her zaman olabilir. Daha geçen hafta, dünyanın en büyük kripto borsası olarak kabul edilen Binance saldırıya uğrayarak 40 milyon dolar tutarında kripto para kaybetmişti.

Sürekli hatırlatmakta fayda var kripto paralarınızı güvenli bir donanım veya kağıt cüzdanında çevrimdışı tutmak büyük önem taşır. Bu tür cüzdanlar, kolayca saldırıya uğramaz ve herhangi bir kripto kullanıcısına şiddetle tavsiye edilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz