single-image

Electroneum (ETN) Artık Ölü Bir Projemi?

2017 yılındaki yükseliş trendinde ortaya çıkan Electroneum (ETN), piyasadaki mevcut trendle ilgili olmayan büyük olasılıklarla kripto para olarak devam eden blok zincir projelerinden biridir. Milyonlarca mobil kullanıcıya kripto ödemeleri getirmeyi amaçlayan kripto para, eski ve ölü bir proje olma tehlikesi altında.

Son zamanda yaşanan ve kripto pazarındaki mevcut yükseliş eğiliminin birçok kişi tarafından ETN’nin değerinde bir yükseliş getireceği düşünülüyordu. Fakat tamamen gibi tersi oldu ETN, kripto piyasasına yeni gelen birkaç yeni projeyle ilk 100 kripto para sıralamasından düştü.

Bu durum üyelerinden biraz öfkeye neden oldu Reddit içinde yapılan tartışmalarda ne yanlış gitmiş ,ne olabilirdi tartışmalar sürdü. Bazı teklif ve eleştirilerinde, bazıları ise bu hareketsizlik döneminde kripto paranın sakinleşmesini beklemektedir.

Bazı kullanıcılar Electroneum, sadece yutturmaca değil , farklı sektörlerde uygulamaya odaklandığı için uzun vadede uygulanabilir olduğuna inanlar var. Bununla birlikte daha önceleri, benzer bir yaklaşıma sahip, ancak hedeflerine ulaşamayan ve başarısız projeler olarak kabul edilen blok zincir projeleri görüldü.

Kripto borsası Cryptopia da yaşanan tasfiye, ETN platformdaki en çok işlem gören para olduğu için kripto para için oldukça kötü bir haberdi. İki hafta önce platformdan çekilememeleri konusunda şikâyetçi olan birkaç hodley ile Cryptopia içinde tam olarak ne kadar ETN olduğu bilinmiyor.

Şu andaki durum gözönüne alındığı zaman Electroneum, yatırımcıların güven düzeyini artırmak için gerçekten büyük bir duyuruya veya bir miktar PR’a ihtiyaç duyuyor. Electoneum tarafından açıklanan son büyük haber , Türkiye’deki en büyük borsalardan olan Kripto Borsası SistemKoin’de kripto paranın listelenmesi olmuştu.

Her ne kadar teknik tarafta da destek sistemi değişikliği ve M1 madencilik cihazının lansmanı ile bazı minör gelişmeler olmuştur.

Mevcut sorunlara rağmen Electroneum (ETN) son 24 saat işleminde ABD dolarına karşı % 24 değer kazanmayı başardı. Kripto para şu anda birim başına 0,005 ABD doları seviyesinde işlem görmekte ve 24 saatlik işlem hacmi 1,2 milyon ABD Doları seviyesinde kaydedilmiştir.
Kripto para ETN 2017’den 2018 ocak ayı arasında nereyse 0,12 ABD doları gibi seviyeleri görmüştür.

Değerdeki bu son yükselişin sahte bir şafak olması veya kripto paranın ilk 100 listesine geri gönderecek olan bir yükseliş koşusu için sürdürüp sürdüremeyeceği şu an bir beklenti olarak görülüyor. Önümüzdeki günlerde Belkide ETN projesinin ölü bir proje olup olmayacağını göreceğiz.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz