single-image

COVID 19 Dünya Genelinde Yayılıyor Finansal Piyasalarla Birlikte Bitcoin’de Düşüyor

Lider kripto para biriminin fiyatı, son hafta boyunca 6.450 dolar ila 6.850 dolar aralığında işlem yaptıktan sonra bugün erken saatlerde yaklaşık 6.100 dolar
altına düştü. Bitcoin fiyatındaki aşağı yönlü hareket, geleneksel piyasaların performansını takip ederek kayıplarla karşılaştı.

Lider kripto para birimi Bitcoin büyük dalgalanmalara tanık olduğundan , bitcoin fiyatı son birkaç hafta boyunca oldukça değişken oldu. Bitcoin ayrıca, dünya finans piyasalarına uyumlu şekilde tepki gösterdi, çünkü Amerikan finans piyasalarındaki düşüşle eş güdümlü olarak yaklaşık 6.100 dolar altını gördü.

Bitcoin’in bu şartlar devam ettiği sürece önümüzdeki günlerde daha da düşmesi bekleniyor. COVID 19 dünyaya yayılmaya devam ettikçe, insanların yaşamları üzerindeki etkisi hızla artıyor. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’daki işsizlik oranı oldukça hızlı bir şekilde artmaktadır. Amerikan borsa endeksi Dow 915 puan kaybıyla kapanırken, S&P 500 % 3.37 oranında geri çekildi ve Nasdaq % 3.79 oranında değer kaybetti. Bitcoin üzerindeki etkisi de son 24 saatte fiyatı yaklaşık % 8 düşüş şeklinde açıkça görülebilir oldu.

Amerika Birleşik Devletlerinde hızlı şekilde 100.000’den fazla pozitif COVID 19 vakası tespit edildi, ülkede 100.000’den fazla pozitif COVID 19 vakası ve 1700’den fazla ölüm bildirmiştir . Küresel pandemi, ekonomi çökmeye devam ederken tüm dünyayı adeta durdurdu ve insanlar ufukta ne olduğunu bilemiyorlar ve işlerini kaybetmeye devam ediyorlar. Bu eşi görülmemiş küresel salgının mali etkisi de oldukça ciddidir. Hükümetler tarafından açıklanan teşvik paketlerine rağmen , finansal piyasalar küresel salgının ortasında kriz yaşamaktaıdr.

Bitcoin için önümüzdeki günler dünya finansal piyasaları ile aynı kaderi ve yolu izleyecek ve şu an için dalgalanmalı ve aşağı yönlü hareketler beklenebilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz