single-image

Bitcoin İçin ‘Yeni Alıcılar Tükeniyor’

Popüler Amerikalı iktisatçı ve borsacı Peter Schiff, finans endüstrisinde tanınmaktadır. Bununla birlikte, Euro Pacific Capital Inc.’in başarılı CEO’su ve Baş Global Stratejisti, çok güçlü kripto karşıtı duruşu nedeniyle oldukça meşhurdur ve ilginç görüşlerini ifade etmek için aldığı her fırsatı değerlendirir. Schiff Bitcoin’i “Ponzi” olarak nitelendirmek ve eleştirmek için yeni açıklamalar yaptı.

Popüler Morgan Creek Digital kurucu ortağı ve Bitcoin bull olarak tanınan Anthony Pompliano ile yakın zamanda yapılan bir Twitter yazışmasında Schiff, Bitcoin’in artık popülerliğinin azaldığını ve “para birimi olmadığını” söyleyerek Bitcoin’e karşı duruşunu yineledi.

Pompliano, her zamanki gibi yükselişiyle , fiat para ile Bitcoin arasındaki farkın , eskilerin “insanlar tarafından yaratılmış ve amaçlanmış” iken, hükümetler tarafından yaratılmış ve hizmet edilmesi amaçlandığını ortaya koyduğunu tweetlediğinde borsa başlamıştır . aynı fikirde.

Altın bir böcek olmakla da popüler olan Schiff, Pompliano’ya verdiği demeçte, fiat ve altının tamamen fiili para olarak işlev görmesine rağmen, hükümetin kararnamesiyle olmasına rağmen ve altın, insanların tatmin edici olmak için seçtiklerini söyleyerek cevap verdi. Schiff daha sonra ekledi “Bitcoin spekülatif bir varlık olarak popüler, para birimi olarak değil. Ve popülaritesi artık artmıyor. Google trendlerine bakın. Ponzi’yi ayakta tutmak için yeni alıcılar tükeniyor. ” dedi.

Bitcoin’i bir Ponzi olarak adlandırırken biraz abartmış olabilir, Bitcoin’e olan ilgi düşüyor. Bitcoin Google Trends elde edilen veriler ortaya koyuyor Haziran ayında o günlüğü, Bitcoin için dünya çapında ilgi sadece 2019 yılında en üst düzeye çıkarılması olarak değil kayıt, zirve, aynı zamanda 12 ay yaklaşık içinde. Ancak, bu zirveden bu yana, Bitcoin’e olan ilgi azaldı, düzensiz aralıklarla kısa bir süre yükselsede , tekrar düşmeye başladı.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz