single-image

Bitcoin 7.700 Dolar Seviyesine Göz Kırpıyor

Lider kripto para için son 24 saat oldukça parlak gerçekleşti denilebilir ancak artış trendine devam etmek için 6.800 doları aşmak gerekiyor. 6.000 dolar seviyesine ulaştıktan sonra, kripto tüccarları şimdi bazı fiyatların oldukça yükseliş göstererek daha fazla fiyat hareketini üstlenmelerini öneriyor Bitcoin dün gece dalgalandıktan sonra kısa vadeli bir yükseliş hareketi yakaladı .Pazartesi günü, BTC, ABD Fed açılmasında finansal piyasaları desteklemek için desteklerini ve önlemlerini açıklamasının ardından 6.000 dolarlık direnç seviyesini hızla geçerek dik bir yükseliş gösterdi. Şu anda bir direnç noktasına çarptığında, önde gelen kriptonun başka bir itme ile nereyse 1.000 dolar değer kazandığını görüyoruz.

Günlük grafikte, bir koparmanın sonucunun ne olacağını görüyoruz. Burada bir kırılma Bitcoin’i içinde bulunduğu mevcut bölgesel direniş bölgesinden çıkarır. Bir sonraki büyük direnç bölgesi, bir sonraki durak ve muhtemelen satış bölgesi olacak olan 7.700 dolarını hedefliyor.

Burada yükseliş trendini destekleyen iki gösterge görüyoruz. Birincisi, Bitcoin’in dün gece çok dalgalı bir hareketten sonra yukarıyı kapatmayı başardığı Bu umut vericidir ve en yüksek seviyeden kapanması anlamına gelir yüksek seviye onaylanmış olmaktadır.

Bitcoin yerel seviyenin üzerine çıkarsa, yükseliş trendinin buralarda bir yerde durması ihtimali yüksektir.Nihayetinde, şu anda Bitcoin’den çok fazla ters beklememeliyiz. COVID-19’un küresel ekonomiye etkilerinin ortasında, birkaç hafta önce meydana gelen panik satışından bir yardım toplantısı beklentisi içindeyiz.

Özelikle Amerika’dan gelecek haberler yani destek paketinin amerikan parlamentosu tarafından onaylanması durumu önemli bir haber olarak kilit durumundadır. Gelecek haberlere göre bitcoin yeni bir dikey yükseliş sağlayabilir.

Ancak, bu gerçekleşmezse, analistler düşüş eğiliminde kalacağını ve 5.200 dolar ile 4.800 dolar arasındaki bölgeleri hedefleyeceğini söylüyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz