single-image

Bitcoin Fiyatı Yeni Bir Seviye Arıyor

Amerika birleşik devletlerinin yaptığı tasarı ile 2.5 Trilyon Dolar tutarında bir paket onaylandı. Ancak bu bile piyasalardaki kayıpları durduramıyor, özellikle borsalar yoğun kayıplarını geçtiğimiz günlerde biraz gidermiş olsa da ateşi söndürebilmiş değil. Özelikle dünya genelinde artan pandemi korkusu ve enfeksiyon sayısı endişe veriyor. Amerika birleşik devletlerindeki artan hasta ve ölüm sayıları piyasaları olumsuz etkiliyor. Diğer yandan avrupa da görülen özellikle ingiltere gibi ülkelerde devlet başkanının dahil virüsten etkilenmiş olması, yüksek çıkan işsizlik rakamları ekonomik yarayı derinleştirmekte etkili oluyor.

Bitcoin geçtiğimiz günlerde yeninden 7.000 dolar seviyesini doğru bir yükseliş göstermişti. Ancak günler geçtikçe fiyat seviyesi giderek gerilemektedir. Yakın zamanda 6.900 dolar seviyesine ulaşamamasının ardından Bitcoin’in aşağı hareketli olmakta. Analistler ana destek seviyesi olarak 5.800 dolar hedefledi. Ancak bu inişten hemen önce Bitcoin’in 6.400 dolar seviyesini tekrar test edebileceğini düşünmekte.Daha fazla satış durumunda düşüşün bitcoin fiyatını 5.250 dolara indireceği muhtemeldir.

Bitcoin’in aşırı satın alınması ve 6.600 dolar seviyesini kırması ile yeni bir yükseliş işareti yaratacaktır.

BTC Perşembe gününden itibaren konsolidasyon aşamasına zaten girmiştir. Şu anda 6.200 dolar civarında işlem görüyor. İlk destek seviyeleri 5.750 dolar ve 5.500 dolar’dır.

Piyasalar Pazartesi günü yeniden açıldığı zaman tablo daha da belirginleşecektir. Temkinli bir ticaret izlenmesi önemlidir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz