single-image

Bitcoin Fiyatı 9.000 Dolar Üzerinde Ancak Önemli Bir Dirençle Karşı Karşıya

Bitcoin fiyatı, 8.500 dolar aralığındaki en son düşük seviyelerden yukarı çıkmayı başardı. Ancak 9.100 dolarlık desteğin üzerinde durmak yükseliş yönünü belirlemek için yeterli değil. Bitcoin blok ödül yarılamasına yaklaşmasıyla daha hızlı bir fiyat hareketi, 9.500 dolar ‘ın üzerindeki bir seviyeye bağlıdır.

Mart ayında, kripto analistleri 9,500 dolar’ın beş haneli fiyatları yeniden kazanmanın anahtarı olduğunu ortaya koyuyor. Bir hafta sonu az bir faaliyetin ardından, bitcoin ticaret hacmi son 24 saat içinde 37 milyar dolara olarak gerçekleşiyor.

Uzun pozisyonların sadece geçici olarak alınabileceğine ve BTC’nin 9.500 doların üzerinde kesin bir şekilde kırılmaması durumunda daha fazla aksilikle mümkün olduğuna inanıyor . Tarihsel açıdan, BTC 9.500 dolar da güçlü bir direnç göstermiştir.

Ayrıca 9.500 doların üzerinde bir hareketin düşüş durumunu geçersiz kılacağını kabul ediyor. 9.200 dolar’ın altında bile, bitcoin fiyatı aylık direnci yeniden test ediyor, ancak yükseliş beklentilerine dayanan işlemler günün kapanış seviyesine bağlı.

Şimdiye kadar, bitcoin fiyatı, dik düşüşler için 5.000 dolar ‘a kadar düşük düşüş tahminlere meydan okudu. Çoğu işlem, 8.000 doların üzerinde destek seviyelerine geri dönme konusunda yoğunlaşmıştır. Geçen ay, BTC daha da değişken hale geldi. Geçtiğimiz haftalarda, bitcoin genellikle birkaç yüz dolar değişim aralığında kalsa da, bir günde 1.000 dolar hareket etme kabiliyetini gösteriyor.

9.500 dolarlık hareket, bazı çekişmeli destek ve direnç noktaları ile değişebilir. Şimdilik, BTC 9.200 doların altında durdu ve birkaç küçük anahtar seviyesi geri kazanıldı.Yüksek fiyat hareketine rağmen, BTC neredeyse sürekli yükseliş gösteren önceki dönemleri tekrarlamamıştır ve hala belirli bir aralığa bağlıdır. Şimdilik, bitcoin fiyatı uzun vadeli bir yükseliş çerçevesi içinde kalıyor, ancak gelecekteki pazarlar belirli fiyat seviyeleri etrafında karmaşık hareketler yapmak zorunda.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz