single-image

Bitcoin 60.000 Dolar Seviyesinde Yeni Bir Yön Arıyor

Bitcoin fiyatı Cuma gününden beri ciddi bir hareket görüyor. Tabi ki diğer kripto paralarda ciddi kazançlar sağladı. Fiyatlar 57.000 Dolar seviyesinden hızlı bir şekilde 60.000 dolar seviyelerini ve hatta 61.250 dolar seviyelerine kadar dokundu. Tabi olarak beklenen bazı satışlar ardından geldi, ancak fiyat üzerinde belirli bir miktar çekilmeye etkisi olabildi. Fiyat 58.500 dolar seviyesinden yeniden yukarı yön aldı.

Daha önceki direnç seviyesi olan 58.500 dolar şimdi ana destek seviyesi olarak olmuş durumda. Kripto para piyasaları için hafta sonları düşük hacim olan zamanlar olmasına rağmen bu hafta sonu işlem hacmi ciddi şekilde yükselmiştir. Bir çok olumlu sinyaller geç kalmamak isteyen yatırımcıları , fırsat olarak gördükleri fiyatlardan alım yapmaya yöneltmiş gibi görünmektedir. Özellikle Ripple dan gelen olumlu haberler piyasalarda bir etki sahibi olmuştur, ayrıca en önemli olumlu haber Coinbase’in borsada listelenecek olmasıdır. Bir çok yatırımcı için bu çok önemli bir dönüm noktası olarak görülmektedir.

Fiyat 61.000 dolar ve 60.000 dolar seviyesinden sonra 59.500 dolar seviyesinde dalgalı bir seyir izlemeye başlamış gibi görünüyor. Buradan fiyatın yukarı yönlü bir hareket için uygun şartlar oluşmuş gibi görülmektedir, 60.000 ila 61.000 dolar arasındaki seviye temizlenebilirse fiyatın 62.000 dolar ve üzerine doğru yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi yakalanabilmesi muhtemeldir.

Tersine bir satış dalgası gelmesi durumunda ise beklenen önemli bir destek seviyesi 58.500 dolar ve ardından 57.500 dolar seviyeleri yer almakta . Tam bir kırılma için 55.000 dolar seviyelerinin ziyaret edilme riski vardır.

Piyasalardan gelecek veriler ile haftasonunda yakalanmış olan bu ivme devam mı edecek yoksa kar satışlarımı gelecek diye gözlenmelidir. Özellikle bazı altcoinlerde aşırı şişkinlikler oluşmuş olabilir.

Genel piyasa verilerini ve tüm haberleri takip edip kararlarınızı kendiniz yada yatırım uzmanları aracığı ile yapmanız tavsiye edilir. Kripto para piyasalarındaki oynaklık çok yüksek olabilmektedir. Riske atabileceğinizden daha fazla para ile işlem yapmayınız.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz