single-image

CNBC’den Bitcoin Tahmini BTC Bu Yıl 16.000 Dolar Olabilir

Kripto para piyasaları en son hareketi ile dikkatleri çekti ve CNBC tarafından da konu tartışılıyor , uzmanlar çarpıcı yorumlar yapıyor.

“İran belirsizliği, CME Bitcoin Options’ın olumlu lansmanı ile bir araya geldiğinde, bitcoin’de bir patlama yaratan ve hatta mücadele eden en iyi 100 altcoine ısı ekleyen güçlü katalizörlerdi,” Blockchain start-up’larında bir yatırımcı olan Kenetic Capital’in kurucusu Jehan Chu CNBC de yorumladı.

Chu, İran ve ABD arasındaki mevcut jeopolitik gerilimler ve çok kısa bir süre önce Chicago Ticaret Borsası’nda başlatılan ve borsada işlem gören BTC optionslardan bahsediyor. Kurumsal yatırımcıların Kripto para fiyatı için olumlu olarak görülüyor ve BTC’ye yatırım yapmasını hızlandıran bir katalizör olarak görülüyor.

Chu, “Duygu hala dalgalanmaları tetiklerken, pazarda demirleyen kurumsal hacminin arttığını görüyoruz” diye ekledi.

Ayrıca Mayıs ayında yapılması planlanan ödül yarılanmasından söz ediyor. Bir çok analiste göre sürecin lider kripto parayı olumlu yönde etkileyeceği düşünülmekte.

Bu gün Bitcoin için hava oldukça olumlu ve lider kripto BTC fiyatı 8.900 dolar seviyesinde işlem yapıyor.

Son ralliye rağmen, bazı analistler Bitcoin’in aşağı yönlü bir riskle karşı karşıya kalabileceği konusunda uyarıyorlar.
Ancak bundan daha da iyisi, fiyatla ilgili iyimser tahminler kripto alanına geliyor. Kripto paranın bu yıl 16.000 dolar seviyesini ziyaret etmesi çok muhtemel göründüğü konusunda analizlerden bahsedildiğini de aktarmak isteriz.

2020’nin kripto için fiyatlar açısından değil, aynı zamanda gelişmeler ve başarılar için harika bir yıl olması bekleniyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz