single-image

Bitcoin Önce 9.180 Dolara Yükseldi Sadece Saatler Sonra 8.500 Dolar Seviyesine Geriledi

Fiyat değişimi günlük hızlı değişimlerden birisi günlük olarak en yüksek 9.188 Dolar ve en düşük 8.480 Dolar arasında gerçekleşti. Özellikle yukarıya doğru böyle bir parabolik hareket gördüğümüzde, aşağı yönde de uçucu hareketler bekleyebiliriz.

Bugün, Bitcoin önemli hareketli ortalama çizgisini aştı. Bununla birlikte, günlük en yüksek 9.188 Dolar olarak kaydettikten kısa bir süre sonra, çok ciddi bir düşüş gördük.

Kimine göre son 6 saat içinde 110 milyon doların üzerinde kısa vadeli tasfiye olduğunu bildirdi buda düşüş trendini ateşledi. Ayrıca, 9.180 doların üzerinde bir kırılma ile tasfiye edilen kısa vadeler oldukça fazla gerçekleşti.

Bitcoin, 700 Dolar ‘ın üzerinde değer kaybetti ve 8.400 Dolar ‘ lık eski direnç seviyesine düştü.Ani düşüş ardından Bitcoin biraz iyileşti ve 8.600 Dolar direnç seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Şimdiye kadar paniğe kapılmak için hiçbir neden yok. Akılda tutulması gereken bir başka şey de CME Vadeli İşlemleri’nin Cuma günkü 8.720 dolar seviyesindeydi. Bu şu andan itibaren olumlu bir fiyat boşluğu olacağı anlamına geliyor .

Düşüşün ardından toplam piyasa değeri 60 dakikadan daha kısa bir sürede 13 milyar doları düşmeden önce en yüksek 250 milyar dolara ulaştı.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz