single-image

Yılsonu Ethereum (ETH) Tahminleri 1.000 Dolar’a Kadar Yükseldi

Bu yıl bu nadir yaşanan bir olay olarak altcoinler de BTC’den bağımsız bir yükseliş trendi yaşanıyor. Ethereum (ETH) başta olmak üzere, Ripple’s XRP ve Stellar (XLM) öne çıkan altcoinler oldu.

Nereyse uzun süredir yılbaşından Ethereum’un bitcoin’e karşı gösterdiği düşük performans bu hafta tam anlamıyla tersine döndü ve lider akıllı sözleşme platformu 200 ABD Doları’nı aştı.

Yedi günlük bir harekete göre, ETH şu sıralar 2220 dolardan % 17 daha yüksektir. Ancak, boğalar bir nefes almak üzere olabilir .

Vitalik Buterin, madencilerin Ethereum ağındaki tıkanıklığı hafifletmek için gaz limitini artırma konusundaki tweet’leri hem geliştiricilerin hem de yatırımcıların umutlarını artırdı. Gelecekte bir yıl boyunca risk kanıtına geçiş yolunun hala devam ettiği haberi, yükselmede bir şekilde yardımcı oldu denilebilir.

Ethereum network aktivitesi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durumdan yükselen Tether kullanımının büyük ölçüde sorumlu olduğu düşünülmektedir.

Girişimci ve yazar William Mougayar, dün bir tweette ilginç bir açıklama yaptı . İşte onun hedef ve tahminleri.

Yıl sonu tahminleri

1000 Dolarlık ETH Fiyatı göz kamaştırıcı görünmekte

BTC @ 25.000 ABD Doları

ATOM @ 20 ABD Doları

BNB @ 50 ABD Doları

DOT @ 250 ABD Doları

EOS @ 7 ABD Doları

STX @ 1,50 ABD Doları

XTZ @ 2 ABD Doları

STEEM @ .50 ABD Doları

Ayrıca, Ethereum Classic (ETC), Barry Silbert tarafından çok sevilmesine rağmen, geliştirici desteğinin azlığına rağmen verilen sürpriz seçimdir.

Yılsonu başına 1000 dolar Ethereum tahmini buda yaklaşık % 400 kazanç anlamına gelir, bu da risk-getiri profilini, fiyatını mevcut fiyat seviyelerinden nereyse 25.000 dolara çıkartması tahmin edilen yani iki katına çıkardığı öngörülen bitcoin’den çok daha cazip bir olasılık haline getirmektedir.

Tabii ki, her iki tahmin de oldukça parlak ve umut verici görünmektedir. Sadece tahminden ibaret olsa da bazı kripto sevenleri motive etmektedir.

Kripto para piyasasının kaygan zemininde geçen yıl yaşanan beklenmedik düşüşler unutulmadan bir çok tahmin ve haber değerlendirmelidir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz