single-image

Kanada’da Üçüncü Bitcoin ETF’si Başlatılıyor

Kanadalı düzenleyiciler, yeni başlayacak üçüncü bir Bitcoin ETF setini onayladı. Üçüncü bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF), Kanada menkul kıymetler düzenleyicileri tarafından onaylandı, CI Global Varlık Yönetimi kendi BTC tabanlı tekliflerini hazırlıyor.

CI Galaxy Bitcoin ETF Toronto Borsası’nda sembolü BTCX olacak, Mart 9 tarihinde devreye girecek. Yeni ETF, geçen ay piyasaya sürülen Purpose Bitcoin ETF (BTCC) ve Evolve Bitcoin ETF’ye (EBIT) birlikte işlem yapacak. Bitcoin ETF’nin Kuzey Amerika piyasalarında BTC’nin kurum dostu bir varlık haline gelmesinin bir başka işaretidir ve kripto dünyasına yepyeni bir yatırım sınıfı sunmaktadır.
Varlık Yönetimi Başkanı Steve Kurz, bir basın açıklamasında, “Gelişmekte olan dijital varlık sınıfının ikna edici büyüme ve çeşitlendirme fırsatları sunduğuna inanıyoruz” dedi. “CI Galaxy Bitcoin ETF, geleneksel yatırımcıların bitcoin’e erişmeleri için basit ve güvenli bir erişim sunuyor.”

Yakın zamanda Kanada pazarlarında başlatılan diğer Bitcoin ETF’leri erken başarı elde etmişti. Bitcoin ETF , Şubat ayında piyasaya sürüldükten bir hafta sonra 470 milyon dolardan fazla para topladı ve Evolve Bitcoin ETF’nin şu anda varlıkları 54 milyon dolardan fazla var.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz