single-image

Monero (XMR) İşlemleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Gizlilik odaklı şifreleme para birimi Monero (XMR), kısa bir süre önce, bir kumar oyunu sayesinde, tek bir günde 15.000’den fazla işlem gerçekleştirildikten sonra ağındaki işlem sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı görüldü.

BitInfoCharts verilerine göre , Monero blok zinciri sık sık günlük 10.000 işlemden geçmiyor ve bu yeni tüm zamanların en yüksek seviyesinden önce, en son yapılan en son 2018 Ocak ayında, 400 dolara yakın işlem görüyordu. zaman yüksek.

Günlük XMR işlemlerinde göze çarpan ani yükseliş, kullanıcıların gizlilik merkezli kripto para birimi geliştirme ekibini desteklerken XMR ile kumar oynamalarına olanak tanıyan “sosyal kumar platformunun” başlatılmasıyla ilgili görünüyor.

Minko adlı oyun, geçen ay XMR’nin beşinci yıldönümünde başlatıldı ve arkasındaki geliştiriciler, ilk ay boyunca kazandıkları kazancın Monero genel bağış fonuna bağışlandığını belirtti. Oyunun geliştiricileri, duyurularında şunları belirtti:

Kripto Paranın fiyatı, artan işlem miktarına fazla tepki göstermiyor gibi görünüyor. CryptoCompare verilerine göre , XMR, son 24 saatlik dönemde % 4,7 yükseldikten sonra şu an yaklaşık 69,2 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kripto para biriminin bugünkü olumlu performansının, görünüşte kurumsal yatırımcıların ve Facebook’un kripto ekosistemine ilgi gösterdiği ve kripto -para birimi bazında bir ödeme sistemi başlatmak için ortaklar aradıklarını belirten daha geniş bir piyasa ralliyle ilgili olduğu görülmektedir .

Amiral gemisi kripto para birimi olan Bitcoin, son 24 saatlik dönemde fiyatlarının% 6,7 oranında arttığını gördükten sonra şu anda 5,800 $ ‘ın üzerinde işlem görüyor. Diğer altcocoların çoğu, BTC’nin bugün erken saatlerde yükselmesinin ardından fiyatlarını artırdı.

Minko gibi bir oyun , geçen yıl uygulanan XMR işlem ücretlerini % 90’dan fazla oranda düşüren bir yükseltme uygulaması sayesinde Monero blok zincirinde büyüyebiliyor . Sert bir çatalla gerçekleştirilen yükseltme, bunu yapmak için “kurşun geçirmez özellikler” içeriyordu ve o kadar başarılıydı ki, çeşitli kripto borsaları Monero için para çekme ücretlerini düşürdü .

Bazı karanlık ağ pazarlarında kabul edildikten sonra gittikçe daha popüler hale gelen gizlilik merkezli şifreleme para biriminin, en popüler pazarlardan biri olan Dream Market’in yakın zamanda kapatıldığı ve hizmetlerini aktardığı bir dönemde hızla büyüdüğü dikkat çekiyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz