single-image

Bitcoin Fiyatında Dalgalanmalar Sürüyor

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, son birkaç gündür büyük hareketler yaşıyor . Bu artış dalgaları, tüm piyasayı etkileyen birkaç aylık yatay fiyat hareketlerinin ardından geliyor. Geçtiğimiz gün fiyat hızla 9.000 doların üzerine çıktı ancak fiyat o seviyelerde tutunmayı başaramadı ve düşüş çıkış kadar hızlı oldu. Kripto para analistlerine göre aslında bu beklenen bir durumdu.

Kripto para piyasası için, uzmanlar ve analistler her fiyat artışı için daha büyük bir dalgalanmanın meydana gelmesi için bir geri çekilme olması gerektiğine inanıyor. Ancak, geri çekilmenin muhtemelen 8.000 doların üzerinde duracağını beklenebilir. Bir analiste göre eğer Bitcoin fiyatı bir şekilde 7.700 doların altına düşerse, fiyatın uzun süre düşük kalması konusunda endişe konusu olacağını söylüyor.

Tabi olarak eğer BTC 7.700 doların altına düşerse endişelenecek bir neden olsa da, fiyat değişikliklerinin piyasa yapısı ve trend değişiklikleri kadar önemli olmadığını söylüyor. Fiyat artışından önce analistler, Bitcoin’in o zamanki yana doğru harekete rağmen elverişli bir gelecek belirtileri gösterdiğini doğruladılar. Bitcoin’in fiyat macerası ve Bitcoin’in geleceği parlak gibi görünüyor.

Bir çok analist hala bir numaralı kripto para biriminin geri çekilmeden sonra çok daha fazla yükselmesini bekliyor. İran’daki son krizle ilişkilendirilse de, bu yılın Mayıs ayında yapılacak Bitcoin Halving ile de ilgili olabilir . Ödül yarılanması nedeniyle bir FOMO da etkili olabilir düşüncesi bu analizleri destekler nitelikte.

Bazıları, Bitcoin’in bu yıl sonuna kadar 100.000 dolara kadar çıkabileceğini tahmin ediyor. Tabi ki böyle tahminler hepimizin daha önce gördüğü fazlasıyla iyimser olsa da Bitcoin’in geçmişine bakınca imkansız olmadığını biliyoruz.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz