single-image

ABD Bitcoin’e Büyük Vergi Artışları Uygulayabilir

Milyarder hedge fonu yöneticisi Ray Dalio, büyük miktarlardaki para basımı ve enflasyon karşısında fiat parayı tutmaya yönelik eleştirileriyle tanınıyor. Şimdi, Dalio tahvillerin ya da gerçekten dolar cinsinden herhangi bir şeyin güvenli bir yatırım aracı olmadığını söylüyor, özellikle de hükümetler çılgın miktarda borç üretirken.

Yakın tarihli bir gönderisinde ,kendi tanımıyla “şok edici” vergi artışları bitcoin ve altın gibi varlıklara sermaye hareketlerine karşı yasaklarla karakterize edileceğine inandığı yeni bir paradigma konusunda uyarıda bulunuyor .

Dalio, yatırımcılara şok edici vergi artışları ve sermaye kontrollerine hazırlanmaları gerektiğini söyledi. Dünyanın en büyük hedge fonunun yöneticisi, bugünün piyasasında tahvillere yatırım yapmanın “aptalca” hale geldiğini vurguluyor.

COVID-19 salgını dünyayı vurduğundan beri, hükümetler ekonomiyi canlandırmak için büyük miktarda borç çıkardılar. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri hükümeti vergileri artırmayı planlıyor ve ekonomi üzerindeki etkiler çoğu yatırımcının hayal ettiğinden çok daha kötü olabilir.

Dalio ayrıca ABD’nin “kapitalizme ve kapitalistlere karşı misafirperver olmayan” hale geldiğini ve bunun muhtemelen daha fazla sermaye çıkışına yol açacağını belirtti.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz