single-image

Burger King Venezuela Kripto Para Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı

Dünya’da yaygın olan ve Venezüella’daki popüler fast-food zinciri Burger King, 40 yerde genişleme planlarıyla bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı.

Cryptobuyer tarafından 30 Aralık yapılan bir tweet’e göre Karakas’ın Sambil bölgesindeki bir Burger King’de, altcoinlerden Ethereum, litecoin, binance coin, Dash ve tether ile birlikte Bitcoin kabul etmeye başladı.

Dash’dan Ernesto Contreras açıklandığı bir yazıda Burger King Venezuela kripto kullanımı için bir platform ile müşterilerine sunmak için Cryptobuyer ile bir ortaklık yapılmakta. Açıklama, Burger King’in fast-food restoranının birden fazla para birimini kabul edeceğini iddia eden orijinal tweet’e rağmen Dash’i pilot kripto ödemesi olarak kullanacağını iddia ediyor.

Cryptobuyer platformu aracılığıyla, Venezuela’daki Burger King restoranları artık Dash ödemelerini kabul edecek. Cryptobuyer’ın satış noktası sistemi, başlangıçta Sambil mağazasındaki Burger King Karakas’ta, kripto para avcısı ve Burger King’in 2020’de ülke çapında 40 konuma hizmet vermeyi amaçladığı için bir pilot olarak kullanıma sunuldu.

Cryptobuyer CEO’su Jorge Farias Güney Amerika’ya, özellikle Venezuela’ya, kriptoyu ileri görüşlü olduğu için övgüde bulundu. Güney Amerika’da, özellikle Venezüella’da Cryptobuyer’ın büyümesi, bu bölgenin gerçek bir ödeme yöntemi olarak kripto para birimini benimsemedeki önde olduğuna başka bir örnektir.

Bu arada hatırlatmakta yarar var Burger King henüz kriptoların kabulü ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz