single-image

Monero Hardfork Detayları Belli Oldu

Monero (XMR) bu yıl çok daha fazla hareket yaşadı ve mahremiyet odaklı kripto para kripto meraklılarından büyük ilgi görmeyi başardı.

Giderek daha fazla sayıda kripto para sahibi, gizliliğin önemini anladı ve bu muhtemelen XMR’nin yatırım yapmaya değer bir seçenek olduğuna karar vermelerinin ana nedenidir.

Monero’nun sert çatalından önceki son geri sayım başladı. UToday online yayınından gelen en haberler göre, müşterilerin yazılımlarının (CLI) güncellenmiş fikir birliğine katılmak için gerekli sürümlerinin yayınlandığı bildirildi.

RandomX – CPU’larda XMR madenciliği – 30 Kasım
Yukarıda belirtilen çevrimiçi yayın, Carbon Chamaeleon olarak adlandırılan en son yazılım sürümünün (Sürüm 0.15.0.0), Monero’nun İş Kanıtı (PoW) ‘na katılan herkese 30 Kasım protokolü yükseltme hazırlığı konusunda fikir birliği sağladığını belirtmektedir.

Sert çatalın en tartışmalı kısmının RandomX madencilik algoritması olduğu söyleniyor. Ayrıca, Monero Topluluğunun CPU tabanlı madencilik için optimize edildiğinden “RandomX’in ASIC direncini bir adım daha ileri götüreceğini” söylediği de konuşuluyor.

Çevrimiçi yayında ayrıca, 2011’den beri oluşturulan AMD ve Intel işlemcilerin çoğunun RandomX ile verimli olması gerektiğini belirtti.

Yaklaşan sert çatallarda bazı küçük gizlilik özelliklerinin ve UX özelliklerinin uygulanacağı açıklandı.
“Örneğin, hizmetler ve değişimler için önemli olan uzun ödeme kimlikleri kaldırılacak. Gelecek ay, bir Monero işlem göre “en az iki çıkışı gerektirir yayında .

Monero’nun fiyatı ile ilgili olarak, bu yazıyı yazarken, gizlilik odaklı para yeşil . Son (XMR) 63.89 dolardan satılıyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz