single-image

Amerikan Merkez Bankası FED Faiz Oranlarını Düşürdü Bitcoin Fiyat Tepkisi Olacak mı

ABD Federal Rezervinin 2019’da düşürdüğü üçüncü oran Bitcoin’in fiyatını etkileyecek mi?ABD’nin para otoritesi olan Federal Reserve’in politika faiz oranını düşüreceği haberi doğrulandı.

Bununla birlikte, kripto para biriminin fiyatının bu habere tepki vermediğini belirtmek gerekli. Ancak hisse senetleri, şirket hisselerinin açıklamadan sonra yaklaşık% 0,5 oranında toplanmasına neden oldu.

Çarşamba günü, Federal Reserve Başkanı Jerome Powell, ekonomiyi iyileştirmek için faiz oranını değiştirmekten sorumlu olan organ olan Federal Açık Piyasa Komitesinin, gösterge niteliğindeki fon oranını % 0,25 (25 baz puan) düşürdüğünü açıkladı. % 1.5 ile % 1.75 arasında Bu Federal Rezerv’in bu yılki üçüncü kesintisi.

Beklenildiği gibi, likidite enjeksiyonlarına finansal piyasalara denk düşen faiz oranlarının, ABD piyasası ile birlikte büyük ölçüde “riskli” Bitcoin’e fayda sağladığı düşünülmektedir. Bu yılın başlarında Fox Business ile konuşan Bilinen Kripto Para Birimi Analisti Tom Lee, fiyat indirimleri konusunda şunları söyledi:

“Bitcoin, yanlış gidebilecek şeylere karşı yatırımcılar için giderek daha fazla makrolaşmaya başladı. Hız indirimleri likidite ekliyor. Likidite, tüm bu risk varlıklarına ve ayrıca Bitcoin’e yardımcı olan riskten korunmalara para itiyor. ”

Başkan Donald Trump bu yılın başlarında oranlarını indirmeye ülkenin merkez bankası için faiz indirimleri ABD dolarının de-facto düşürme olduğunu savundu. Bu nedenle, altın ve Bitcoin’in daha uzun vadede fayda sağlaması gerektiğini mümkün olabilir.

Portföy Yönetimi CIO’su Travis Kling’in son zamanlarda bir tweet attığını belirten Bitcoin, ABD dolarının aksine, “egemen olmayan, sabitleşmiş bir tedarik, küresel, değişmez, merkezi olmayan, dijital bir değer deposu”.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz