single-image

Blockchain Dostu Akıllı Telefon Samsung Tarafından Tanıtıldı

Son çıkan haberler Samsung’un en yeni Galaxy Note 10 telefonunu daha kullanıcı dostu hale getirerek blockchain kullanımını daha da artırmayı hedeflediğini belirtti .

Kaynaklara göre, yeni ürün, Güney Koreli bir blok zinciri platformunun adını taşıyan “KlaytnPhone” olarak pazarlanacak , WSJ’ye bilgi verdi de yeni telefon şu anda, sadece Güney Kore’de satılıyor.

Kaynaklar, akıllı telefonun yeni çıkan Galaxy Note 10 ile aynı donanıma ve içeriğe sahip olacağını ve fiyatların yaklaşık 1000 Dolar ‘dan başlayacağını bildiriyor.

Ayrıca “Klay” adı verilen yeni dijital para birimlerinden bazılarını alacaklar ve telefonlar blockchain uygulamaları ve Kripto para cüzdanı ile gelecek.

Samsung, Güney Kore’deki Galaxy Fold’u da piyasaya sürüyor . Tablet boyutlu telefon bir kitap gibi kıvrılıyor ve yaklaşık 2.000 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip.

Samsung, Klaytn platformunun yaratıcısı olan Ground X Corp ile bir ortaklık kuruyor .Blockchain, çeşitli işlem verilerini gizlemek için şifrelemeye güvenir, ancak teknoloji büyük ölçüde yanlış anlaşılır. Teknoloji, siber güvenlik ihlallerinin artması sırasında potansiyel bir sistem değiştirici olarak kabul edilir.

Nisan ayında, Samsung kendi tescilli blok zinciri ağını geliştirmesi ve kendi kripto para birimini başlatmayı planlıyordu . Güney Koreli şirketin blok zinciri görev gücü ethereum temelli bir blok zincir ağı üzerinde çalışıyordu.

CoinDesk Kore’ye verdiği demeçte bir kaynak “Şu anda, henüz kesinleşmemiş olsa da, özel bir blok zinciri düşünüyoruz” dedi. “Gelecekte de halka açık bir engelleme zinciri olabilir, ama bunun hibrit olacağını düşünüyorum – yani kamu ve özel blokajların bir kombinasyonu”.

Samsung ayrıca, donanım ürünleri ile en iyi bilinen Fransız Ledger şirketine 2.9 milyon dolar yatırım yaptı. En popüler ürünü olan Nano S. Ledger, yakın zamanda kablosuz bağlantı, daha büyük bir ekran, daha fazla kripto varlığı ve daha fazla hız için destek sunan Bluetooth özellikli Ledger Nano X’i piyasaya sürmüştü.

Samsung geçen yıl bir blog yazısı yayınladı akıllı telefonların blockchain ve kripto para için en iyi güvenlik olduğunu belirtmişti.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz