single-image

Apple Başkan Yardımcısı Kripto Pazarının “ilginç” Uzun Vadeli Potansiyele Sahip Olduğunu Söyledi

Apple yöneticisi Jennifer Bailey, kripto para biriminin ilginç ve uzun vadeli bir potansiyele sahip olduğuna inanıyor. Belirtmekte yarar var şu anda, Apple herhangi bir kripto projesinde yer almıyor, ancak teknoloji devi sektöre ilgi gösteriyor. Pek çok uzman, Apple’ın gelecekte kripto alanına girme ihtimaline ağırlık veriyor.

Apple Pay Jennifer Bailey Başkan Yardımcısı CNN’e verdiği röportajda, söz konusu şirket Kripto Para Birimlerini “izliyor” ve ilginç uzun vadeli potansiyeline sahip düşünüyorum. Bailey ayrıca konuşmasında dijital paraların ve dijital ödemelerin geleceğinden de bahsetti .

Apple daha önce Goldman Sachs ve Mastercard işbirliğiyle Apple kartını piyasaya sürmüştü. Şu anda, Apple kripto ile ilgili herhangi bir projede yer almamaktadır. Apple kriptoyu gözlemleyen tek teknoloji devi değil. Daha önce Facebook açıkladığı Kripto Para projesi Libra ve ödeme işleme şirketi olduğunu başlatmak için işe kripto mühendislerinin çalışmakta olduğunu unutmamak gereklidir.

Wedbush Securities’in analisti Dan Ives, CNN’e Apple’ın bu yola girmesi halinde kripto para birimleri için harika bir şans olacağını söyledi. Ayrıca, Apple’ın kriptoya taşınmasının , tüketicilerini gelecek yıllarda daha fazla para kazanma konusundaki görüşlerine bakıldığında mantıklı olabileceğini de sözlerine ekledi .

Apple’ın servis gelirlerinden üç ayda bir % 20 gelir elde ettiğini bildirildi . Ve finansal ürünlerin piyasaya sürülmesi, şirketin devam etmekte olan hizmet geliri artışına paralel olarak değişecektir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz