single-image

Blockchain Akıllı Telefonlar

Yeni çağ teknoloji çağı, benzersiz bir şekilde olağanüstü sonuçlar verebilen hızlı hareket eden yenilikçi teknolojiyle öne çıkmaktadır. İlginçtir ki, sektörde en büyük bahisleri oynayan ve hala sıkı bir şekilde kök salmaya çalışan teknoloji meraklıları tarafından blockchain teknolojisine doğru bir yöneliş olmuştur. Kuşkusuz, blockchain teknolojisi , büyüme yıllarında aynı anda ve eleştirilerden payına düşeni alıyor.

Blockchain, dünyanın ilk kripto para birimi olan Bitcoin, finansal dünyaya girdiğinde ön plana çıktı. Bugüne kadar, genel bir halk arasında, bu teknolojinin kripto para birimleriyle nereyse eş anlamlı olduğu görülmekte.

Blockchain teknolojisinin yeni fırsatlarını keşfetme arayışında olan öncüler, ademi merkeziyetçi teknolojinin mükemmelliğini farklı endüstriyel alanlara yerleştirmek için sürekli çaba sarf ediyor. Akıllı telefon endüstrisi, dünyanın farklı yerlerinden gelen güçlü bir müşteri kitlesine sahip en hızlı gelişen endüstrilerden biridir. Sürekli yeni ve en yüksek teknoloji cihazlarını arayan genç bir nesil, en son akıllı telefonlara karşı yoğun bir ilgiye sahiptir.

Belkide birileri bir süre önce blockchain akıllı telefonlarından bahsetmiş olsaydı, duyulmamış bir şey olabilirdi. Bununla birlikte, son zamanlarda, blockchain akıllı telefonları dünya çapındaki mobil meraklılarının dikkatini çekti. Daha net söylemek gerekirse, kripto meraklısı olabilirsiniz veya olmayabilirsiniz, ancak blockchain tabanlı telefonlar kesinlikle elde edilmesi açısından değerli bir özellik olabilir.

Blockchain odaklı bir akıllı telefon, ağdaki her işlemin bir kaydını tutabilen ve kaydedilen işlemlerin doğruluğunu en uygun şekilde doğrulayan bir düğüm olarak çalıştığını iddia ediyor. Diğer normal telefonlardan farklı olarak, HTC Exodus 1 gibi bloklu akıllı telefonlar, kullanıcıların kendi özel ve ortak anahtarlarına sahip olmalarına ve kontrol altında tutmalarına izin veriyor. Diğer durumlarda, Google, Apple, bir kripto borsası veya sorumluluk ile belirlenmiş olan bir firma, kullanıcının varlıklarını tutmaktan sorumludur. Blockchain telefonlar temelde Android telefon olmasına rağmen, cep telefonunda Android’in güvensizliklerinden uzakta ek bir koruma alanı bulunmaktadır.

Bu önemli özellikler blockchain akıllı telefonlarını sektörde oldukça popüler yapmaktadır. Bu cihazlar, kripto para birimleri ve diğer kripto varlıkları güvenli bir şekilde yönetmek için kolay bir uygulama alanı sağlar.

Blockchain akıllı telefonlar, kolay erişim için dijital bilgilerin depolanması için çevrimdışı bir saklama kutusu görevi gören yerleşik bir donanım cüzdanına sahip oldukları için müşterilerine yüksek güvenlik parametreleri sunar. Blockchain akıllı telefonlar sayesinde özel anahtarların ve parolaların kullanımı oldukça kolaydır.

Azalan maliyetler – Bir donanım cüzdanının bakımı pahalı bir işlem olabilir, ancak blockchain telefonlarında, yerleşik bir cüzdanla geldikleri için maliyetlerden kolayca kaçınabilir.
Kolay taşınabilirlik – Telefondaki yerleşik bir cüzdan, insanların dijital varlıklarına taşınabilirliği destekleyen uygun bir şekilde erişebilmelerini sağlar.
Doğrudan DApp desteği ve kolay erişim – Blockchain akıllı telefonlar, telefonun soğuk cüzdanını kullanarak doğrudan ödemeleri doğrudan ödemelere teşvik eder. Bu özellik, kullanıcıların güvenli ve güvenilir bir ekosistemde günlük kullanımın keyfini çıkarmasını sağlar.

Kripto gönderme ve kazanma ,Blokları destekleyen akıllı telefonlar, dünyanın her yerinden dijital para birimlerinin gönderilmesine ve alınmasına yardımcı olur.
Gizli paylaşım, Bilgi, bazı taraflar arasında bilgi bölümlerinin güvenilir bir şekilde dağıtılmasına yardımcı olmak için bilginin ancak herkesin izin vermesi durumunda bilginin tekrar birleştirilebilmesi için blok zincir akıllı telefon şebekesinde gizli bir paylaşım günlüğü kullanabilir. En yeni blockchain telefonları önceden kurulmuş dapp’lerle piyasaya sürülmüştür.

Samsung Galaxy S10
Telefon, Cold Storage cüzdanı markalı bir cryptocurrency cüzdanı ile birlikte gelir. Kullanıcılar, Bitcoin, Cosmo Coin, Ethereum, Enjin Coin, vb. Gibi bir dizi kripto para saklayabilir. Ayrıca DApp’leri de destekler.

HTC Exodus One
Akıllı telefon bir Android işletim sisteminde çalışıyor ancak dijital varlıkların uygun bir şekilde depolanmasının yanı sıra hızlı ve sorunsuz işlemler sağlayarak daha güvenli bir sisteme sahip. Zion cüzdan adı verilen önceden yüklenmiş cüzdan, kripto para birimleri depolayan bir donanım cüzdanı olarak çalışır.

Sirin Labs Finney
Finney, pazara satışa sunulan ilk blockchain akıllı telefonudur. Kendi işletim sistemi (Sirin OS) ile çalışır. Sirin Labs Token, telefonun yerli cüzdanı ve dijital para birimlerini kullanıcılar için saklıyor.

Blockchain teknolojisinin genişlemesiyle, endüstrinin hemen hemen her alanında, birinin düşünebildiği; Bu yeni çağ teknolojisinin uzun süre bizimle olacağını söylemek yanlış olmayacak. Blockchain akıllı telefonların devrim yaratacak şekilde kullanılması şüphesiz bir kumardı ve sonunda başarılı oldu. Blockchain cep telefonlarının geleceği, Samsung, HTC ve diğerleri gibi mobil teknoloji devleri, bu alandaki en iyi yenilikleri ortaya çıkarmak için yarışıyor gibi görünüyor. Yani, blockchain akıllı telefonlarının genel olacağı zaman çok da uzak değil!

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz