single-image

Bitcoin Adresleri Yeni Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin kısa süre önce yeni bir dönüm noktasına ve tüm zamanların en yüksek adreslerine ulaştı. Halen BTC tarihinin herhangi bir zamanından daha fazla adrese sahiptir.

Adreslerin büyümesi, ağ büyümesini ölçmek için en belirgin ölçümlerden birsidir. Bu standardı kullanırsak, Bitcoin’in temelleri özellikle güçlü görünüyor. Aslında, önde gelen kripto para birimi son zamanlarda yeni bir dönüm noktasına ulaştı denilebilir.

Bitcoin şu an içinde içinde 0 BTC olan 28.39M’lik bir adrese sahip. Bu, ağın 28.384.000 aktif adresleri vurduğu zaman, Ocak 2018’de görülen tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması anlamına geliyor.

Bitcoin adres artışı 2009’dan 2017’ye kadar sürekli bir artış eğilimindeydi. 2018’deki kayda değer düşüşün ardından aktif adreslerin sayısı, çoğu insan BTC’sini elden çıkarttığı için büyük oranda düştü. Bitcoin adreslerinin sayısı ancak tekrar 2018’in sonlarına doğru tırmanmaya başladı ve şimdi 2020’ye yaklaştığımız şu günlerde artışını sürdürmeye devam etme yolunda görünüyor.

Toplam Bitcoin adreslerinin sayısının, aktif olarak ağı kullanan benzer sayıda kişiye tercüme etmediğini açıkça ortaya koymaktadır. Bir kişi çok yaygın olduğu gibi birden fazla adrese sahip olabileceğinden, bu, varlığın ağını kullanan insanların tam sayısının tahmini olarak alınmamalıdır

Kripto varlıklarını yöneten birçok adrese ve borsaya sahip olan bireyler nedeniyle, toplam Bitcoin kullanıcısı sayısını doğru olarak tahmin etmek neredeyse imkansızdır. Ancak , Bitcoin adreslerindeki büyük artış, yine de olumlu bir eğilime işaret ediyor. Ağın toplam kullanıcılarının doğru bir değerlendirmesi olmasa bile, sadece yukarıda belirtilen veriler Bitcoin’in temellerinin aslında daha da güçlendiğini göstermektedir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz