single-image

Bitpanda Kendi Parası BEST’i Satışa Sundu

Dünyada kripto para birimleri daha fazla dikkat çektikçe, kripto para birimi borsaları arasındaki üstünlük savaşı. Mücadeleyi kazanmak için borsalar zaman içinde tüccarları çekmelerine yardımcı olacak benzersiz ürünler ve teklifler hazırlıyorlar.

Örneğin, dünyanın önde gelen kripto borsası olan Binance, başka şeylerin yanı sıra, müşterilerinin işlem yaparken indirimden yararlanmalarını sağlayacak olan kendi kripto para birimi BNB’yi tanıtmıştı. Buna ek olarak, yakın zamanda Binance Launchpad ile ana ağlarını ve ilk değişim teklif platformunu başlattılar. Beklenildiği gibi, diğer borsalar benzer bir yoldadır. Avrupa merkezli sanal bir kripto para ve döviz borsası olan Bitpanda , ana grupta yer alan en yeni şirkettir . Geçen ay, borsa küresel bir borsa başlatacağını açıkladı.

Bitpanda’nın CEO’su Eric Demuth’a göre :
“Tecrübeli kullanıcılara dijital varlıklar ticareti yapmanın ve en büyük Euro döviz kurunu oluşturmanın bir yolunu sunmak bizim için bir sonraki mantıklı adımdır. Bitpanda, 2014’ten beri var ve biz Avrupa’da kilit bir oyuncuyuz. Birçok sinerji ve deneyim üzerine inşa edebiliriz. ”

Küresel borsa lansmanına Bitpanda için bir daha ilk olan ilk döviz teklifi (IEO) eşlik etti. Binance madeni parayla (BNB) olduğu gibi Bitpanda Ekosistem Jetonu (BEST), sahiplerinin “Bitpanda ekosistemindeki avantajlardan” faydalanacağını görecektir. Örneğin, BEST sahipleri Bitpanda işlem ücretlerinde yüzde 25’e varan indirimlerden yararlanacaklar.

İşlem ücretlerindeki düşüşün yanı sıra, BEST’i tutma ödülleri üç seviyeye ayrılır. Seviye 1, 2 ve 3, EN İYİ alım miktarına göre farklılık gösterir. Örneğin, seviye 1 minimum 5 BEST, seviye 2 minimum 50 BEST ve seviye 3 minimum 500 BEST gerektirir. Her seviyenin kendine göre faydaları vardır.
“BEST, Bitpanda’nın küresel genişlemesinde ve vizyonumuzu kişisel finansmanı ve yatırımları demokratikleştirme konusunda hayati bir rol oynayacak. BEST, Bitpanda ekosisteminin yakıtıdır; bu, Bitpanda platformunun, Bitpanda Küresel Değişim’in ve Bitpanda Launchpad gibi gelecekteki ürünlerin BEST’i dahil etmenin yoğun şekilde kullanıldığı anlamına gelir.
EN İYİ belirteci halka açık satışı 9 Temmuz’da, 1 milyon jetonluk satıştan 500 milyon jetonla başlatıldı. Piyasaya sunulmasından bu yana, döviz 500.000.000’in yüzde 60’ını sattı.

Bitpanda’nın taklit ettiği bir başka yol da Binance’i yaptığı ve Bitpanda Launchpad adlı bir kitle fonlaması platformu geliştirmek. Platform, başlangıçtaki döviz teklifini vererek girişimlerin sermaye çekmesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Borsaya göre, IEO platformu “yatırım fırsatlarını ve şirketleri basit bir ihraç süreci ve bireysel belirteç tekliflerinin başarılı bir şekilde başlatılması yoluyla yönlendirmek için kullanıcı dostu bir süreç olacak”.
“Bu hizmet, şirketlerin Bitpanda Global Exchange’de birleştirilmiş bir liste ile token tekliflerini başlatmalarını ve Bitpanda’daki büyük bir kullanıcı grubuna doğrudan erişmelerini sağlayacak. Bitpanda kullanıcıları, bu IEO’lara Bitpanda dijital yatırım platformundaki yatırımlara doğrudan erişebilecekler. ”

Binance Coin ve Binance Launchpad’in popülaritesi, diğer önde gelen borsaların da aynı rotayı izlemesini sağlamıştır. Son zamanlarda Bitpanda olmakla birlikte, BitMax, KuCoin, Huobi, Bibox ve OKEx gibi diğer ünlü borsalar ve kendi parasını başlatan bir dizi borsa arasında.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz