single-image

BitcoinSV Tek Bir Haberle 77% Değer Kazandı

Tartışmalı kripto para birimi haline gelen BCH çatalı, BitcoinSV, lider geliştiricisi Craig Wright’ın Bitcoin’in inanılan kurucusu Satoshi Nakamoto olduğu iddiasıyla son 24 saat içinde fiyatını neredeyse iki katına çıkardı.

Craig Wright, Bitcoin Whitepaper’ın orijinal yazarı olduğunu ve ilk Bitcoin yazılımını yazarken kullanılan kodların çoğunun arkasındaki beyin olduğunu iddia ederek ABD Telif Hakkı Bürosu’na başvuru yaptı.

Ancak, kamuoyunun bildiğinin aksine, Craig Wright ve yasal temsilcilerinin bugün erken saatlerde açıkladıkları belgelerin patent almak istedikleri fikri mülkiyete sahip olmadıklarını kanıtlamadıklarını not etmek çok önemlidir. Aynı zamanda resmi bir patent başvurusu değil, sadece bir tescildir .

“Genel olarak, kayıt isteğe bağlıdır. Telif hakkı, işin yaratıldığı andan itibaren mevcuttur. Ancak, bir ABD telif çalışmasını ihlal etmek için dava açmak istiyorsanız kayıt olmanız gerekir. ”

Daha basit bir ifadeyle, kayıt düzenleyiciler tarafından doğrulanmadı, ancak herhangi bir işletme Craig Wright’ın Bitcoin teknik incelemesinden ve iddia ettiği orijinal kodlardan hakkı olup olmadığına dair bir kanıtı kanıtlamak isterse sorgulanacak.

Eklemek gerekir ki spekülatörler bu son girişimin son birkaç ay içinde piyasadaki önemini kaybetmiş olan kripto para projesini yeniden canlandırma girişimi olabileceğini öne sürüyorlar.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz