single-image

Bitcoin 8.000 Dolar Seviyesinde Peki Sırada Ne Var?

Bitcoin’in son keskin yükselişi sonrası kripto para dünyasında yeniden bir heyecan yaşlanıyor, farklı analizler ve Bitcoin başta olmak üzere tahminler , yorumlar yapılıyor. Donanım cüzdanı üreticisi Trezor, tam 1 yıl içinde tarihteki merakla beklenen üçüncü Bitcoin yarılanması yaşayacağımızı hatırlatıyor ve dikkatleri Bitcoin Halving’ine çekiyor.

Bu tamamen donanım cüzdanı üreticisi Trezor’a göre 1 yıl içinde gerçekleşecek olan Bitcoin’in üçüncü yarılanması ile ilgili.

Merak ediyorsanız, bu her on dakikada her blok için verilen Bitcoin ödülünün 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşeceği anlamına gelir. Başka bir deyişle, dağıtılacak ödül % 50’lik azalma madencilere verilen blok ödülünü yarıya indirecek ve Bitcoin’ın sonlu arzının üretimini daha da yavaşlatacaktır.

Yaklaşık 2020 yılına kadar, mevcut karma güce dayanan bir tahmin olduğu için, günlük yayınlanan BTC sayısı 1.800’den 900’e düşürülecek ve bu yarıya düşürme olayları geçmişte her zaman Bitcoin fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmuştur. Analistler şimdi artan kıtlığın bir kez daha bir başka parabolik ralliyi tekrar ateşleyeceğine inanıyorlar.

Sektörde Plan B olarak bilinen ve önde gelen bir kripto para analisti, önümüzdeki Mart sonunda, Bitcoin’in 2020’de ödülünün yarıya inmesi nedeniyle Bitcoin’in 55.000 Dolar’a çıkacağını belirten son tahmin modelini Twitter’da paylaştı.

Kripto araştırmacısı, Bitcoin’in yarıya inmesinin potansiyel etkisini gösteren analizlerini paylaştı. Kripto tüccarına göre, böylesine bir artış olacaksa insanlar ona paranın nereden geleceğini her zaman soruyorlar.

‘İnsanlar 1 Trilyon Dolar’a ulaşacak bitcoin piyasa değeri için gereken tüm paranın nereden geleceğini soruyor? Cevap ise Gümüş, altın, negatif faizli ülkeler (Avrupa, Japonya, ABD yakında), otokrat hükümetlere sahip ülkeler (Venezuela, Çin, İran, Türkiye vb.), Niceliksel gevşemeye karşı korunan milyarderler ve milyonerler ve kurumsal yatırımcılar Son 10 yılın en iyi performans gösteren varlığını keşfedeceklerdir. ‘

Her ne kadar muhteşem bir tahmin olsa da, zamanın öngörülerin yargıcı olacağını ve “2020 veya 2021’de yarıya çıktıktan bir veya iki yıl sonra muhtemelen haberimiz olacağını” sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz günlerde Brian Kelly’nin CNBC’nin Hızlı Para’sında yaptığı açıklamalarda, neden Bitcoin’in fiyatının yükseldiğini ve kurumsal yatırımcıların bu pazara nasıl girdiğine dikkat çektiği genel bir yükseliş yaptığını bildirdi ve ekledi bir sonraki yarıya olaydan yaklaşık bir yıl uzaktayız.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz