single-image

Milyar Dolarlık Bitcoin Hareketleri Kuşku Uyandırdı

Bitcoin’deki 410 milyon dolar tutarındaki para transferleri, Twitter’daki Whale Alert’e göre cüzdandan cüzdanına dolanıyor.
Balina Uyarısı, birkaç dakika içinde bir düzine transferin kaydını yaptı. Bazı Twitter kullanıcıları şüpheliydi ancak işlemler daha sonra onaylandı. Ardından bu transferler hakkında çok fazla spekülasyon oldu, kripto topluluğundaki son derece zengin biri mi? FUD ile fiyatı düşürmeye mi çalışıyor? Açıkçası çok anlam verilemeyen ve birkaç gün önce başlamış gibi görünüyor.

Son işlemlerle ilgili çok fazla spekülasyon olmasına rağmen, bunlardan gerçekte kimin sorumlu olduğunu bulmak uzun sürmedi. İki gün önce, Balina Uyarısı, Bittrex’ten bilinmeyen bir cüzdana Bitcoin işleminde 313 milyon dolar radara takıldı . Önce insanlar Bittrex’in saldırıya uğradığını düşünerek paniklemeye başladılar. Borsa resmi bir açıklama yapmadı .

Sonunda, birkaç zincir analisti sayesinde, Bittrex’in muhtemel sorumlu olduğu keşfedildi ve her biri yaklaşık 56.000 Bitcoin içeren 21 farklı işlem yapmış olduğu. Her bir işlemin ortalama 0.00008 BTC ücreti vardı, bu da Bitcoin’de yaklaşık 10 milyar dolarlık bir miktar ve transfer için harcanan toplam paranın 12 dolar civarında olduğu görülüyor.

Bu şüphe uyandıran transfer işemlerinin, Bittrex’in soğuk deposunun yenilenmesiyle ilgili olduğu düşünülüyor ancak borsa henüz bir şeyi izah etmedi. Geçmişte benzer olaylar yaşandı , örneğin Binance , Temmuz ayında yine Bitcoin’de yaklaşık 1 milyar dolarlık bir transfer yapmıştı.

Genelde, bu şekilde hareket eden büyük Bitcoin miktarları görüldüğü zaman, yatırımcılar panikleyip satmaya başladıkları için fiyat açısından oldukça kötüdür, ancak bu sefer, Bitcoin fiyatı hiç de fazla etkilenmedi demek mümkün . Fiyatların kısa vadede günlük olarak yükseliş eğilimi göstermeye devam etmesiyle birlikte, dün ve bugün olumlu kazanımlar görmesine rağmen, Lider kripto para henüz düşüş eğiliminde işlem görmeye devam ediyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz