single-image

Bitcoin’in Dünyadaki Merkezi Olmak

Dünyanın Bitcoin merkezi haline gelmek için uluslararası bir yarış var ,bunu kim başaracak hangi ülke?. Bitcoin ve kriptopara ilginç bir üründür çünkü dünyadaki hiçbir şeyden farklı olarak kripto para gerçekten uluslararasıdır. Merkezi olmayan yönetim sayesinde hiçbir ülke ona sahip değil ve hiçbir ülke onu kontrol etmiyor, aksine, kripto para birimi yaygın ve kendi kendini yönetiyor, yani Bitcoin’i benimsemenin ve münhasırlığın en üst noktası herkes, herhangi bir millet ve insanlar tarafından kapılmak.

Genel olarak konuşursak, Asya ,Japonya ve ABD, kripto para birimi ve blok zinciri kabulü söz konusu olduğunda gerçek liderler olarak görülmektedir. ABD genellikle dünyanın teknoloji merkezi olarak görülür, bu yüzden doğal olarak tonlarca blok zincir ürününün Amerikan kıyılarından çıkması doğaldır . Ancak Japonya’da, hükümet ve bankalar tarafından şifreli para biriminin benimsenmesine yönelik çok olumlu hamleler gördük. Gerçekten de, Japonya bir dizi kripto para bazlı felakete karıştı, ancak bu gerçekten evlat edinme hakkını zorlayan ilk ülkelerden biri olduğunuzda gerçekleşecek mi?

Avrupa, eğilimde biraz gerisinde kalıyor, ancak Malta ve İsviçre gibi ülkelerin Bitcoin’lerin gündemini gerçekte nasıl bastırdıklarını unutamıyoruz. Birleşik Krallık yada Jersey adası gibi küçük alanlar bile en üst sıraları elde etmek için ileriye doğru koşmaya çalışıyor, ancak genel olarak konuşursak, Jersey gibi küçük bir İngiltere adası muhtemelen Japonya’daki en yüksek noktayı almak için gereken ivmeyi kazanamayacak.

Öncelikle şifreleme para birimi benimseyen ülke, yasada Bitcoin’i kabul eden ve Bitcoin’in FIAT para birimleriyle aynı şekilde kullanılmasına izin vermeye başlayan ülke olacak. İşçiler ücretlerini kriptoda almaya başladıklarında ve dükkan tüccarları kriptoyu kabul etmeye başladığında, Bitcoin sahip olma yarışının kazanılacağını biliyoruz . Bir Bitcoin merkezi olmak da blok zincir teknolojilerini benimsemek anlamına geliyor. Yeni başlayanların ve yeni Fintech firmalarının sınırları içinde gelişmesine izin vermek, sonuçta ortaya çıkan şampiyonların gerçekten blockchain meraklısı olmalarını sağlayacaktır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz