single-image

Ethereum Bilinenden Daha Önemli

Ethereum, sadece bir kripto para biriminden öte bir şeydir, tüm Ethereum ekosistemi blok zinciri teknolojisini bir sonraki seviyeye taşıyan bir sistemdir. Birçok kişi Ethereum’u Bitcoin’in ilk blok zinciri mimarisinin ikinci dalgası olarak görüyor. Gerçekten de, Ethereum’un gelişimi daha hızlı ve daha gelişmiş projeler olduğundan, ancak genel olarak, Ethereum’un kendisi tamamen yeni bir tür blok zinciri teknolojisinin yolunu açmayı başardı, ki bu bir kripto para biriminden daha fazlası.

Ethereum’un kendisi, Ethereum ağı genelinde farklı işlemlerin gerçekleşmesini sağlayan bir şifreleme para birimidir. Ağ, EtherEum blok zincirinde bir dizi fonksiyon ve eylemin yapılmasını sağlayan dApp’lardan veya merkezi olmayan uygulamalardan oluşur . Kripto para birimi, bu dApp’ler içinde, ödemeler oluşturmak ve işlemleri elbette diğer şeylerin yanı sıra doğrulamak için kullanılabilir.

Tüm bunlardan daha önemlisi, Ethereum, kripto para birimi parası için tamamen yeni bir kültüre ilham vermeyi başaran projelerden biri. Ethereum blockchain, TRON gibi bir dizi başka büyük şifreleme para birimi projesinin oluşturulmasına izin verdi. Ethereum olmadan, TRON hiç bulunmamış olabilir, bunların hepsi, herhangi birinin kendi şifreleme para birimlerini tasarlamalarını ve yaratmalarını sağlayan Ethereum blok zincirinin bir parçası olan Ethereum ERC-20 protokolüne bağlıdır.

Ethereum sayesinde, ilk defa hepimiz kripto para birimi ve blok zinciri geliştirme dünyasına girebildik. Bitcoin doğası gereği açık kaynak olmasına rağmen, Ethereum bunu bir üst seviyeye taşıdı ve sadece geliştiricileri blok zincirine dahil olmaları için teşvik etmekle kalmadı, onların da yapmalarını kolaylaştırdı. Ethereum’un blockchain endüstrisinin gelişiminde ne kadar önemli olduğunu unutmak kolaydır, bu yüzden bu eserin kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi için çok heyecan verici bir gelecek yaratmaya yardımcı olma çalışmaları için Vitalik Buterin ve Ethereum ekibine bir haraç olarak kalmasına izin verin. .

Elbette, Ethereum bunu kendi başına yapamazdı, Bitcoin gibi şeylerin desteği olmadan, Ethereum sahip olduğu yüksekliğe asla ulaşmamış olabilir. Her iki durumda da, Ethereum’un şu andaki büyüklüğünde kripto para birimliğine nasıl yardımcı olduğunu bilmek önemlidir ve bu nedenle, Ethereum’u izlemeye devam etmek de önemlidir , gelecekteki gelişmelerin kripto geleceği üzerinde büyük etkisi olacaktır, bu hepimizin yatırım yapması gereken bir şifreleme para birimi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz