single-image

Facebook Libra Dolandırıcılığı Hız Kesmiyor Yeni Yöntemlerle Sizi Dolandırmaya Çalışıyorlar

Daha öncede bildirdiğimiz ve Resmi Facebook Libra web sitesini taklit eden İnternet siteleri giderek çoğalıyor, 2020 yılına kadar çıkmayacak olan şifreli para birimini şimdi alabileceğinizi iddia ediyor.
Facebook’un Libra Şifreleme Birimi gelecek yıla kadar piyasaya sürülmüyor ve bu kesindir, ancak dolandırıcıların sattığı iddia edilen sahte web siteleri oluşturmalarını engellemiyor, çok çeşitli yöntemlerle insanları kandırmaya çalıyorlar.

Sahte web sitelerinin bağlantıları, Facebook sayfaları ve Instagram hesapları dahil sosyal medyada göründüğü bir çok yöntem. Sahte sitelerin birçoğu profesyonelce yapılmış ve güvenilirlik havası vermek için resmi Facebook Libra logolarını kullanmaktadır. Facebook kesin bildirmesine rağmen Libra ile ilgili dolandırıcılığı önlemek üzere uyarılarına rağmen, hala çevrimiçi sahte web siteleri karşınıza çıkabilir. Bunlardan biri, buylibracoins . com, bir miktar Bitcoin yatırarak Facebook şifreleme para birimini satın alabileceğinizi iddia ediyorlar. Başka bir site, libra-ico . org, bir Ethereum cüzdan adresi girdikten sonra Libra coinleri “yüzde 25 bonus” indirimi ile satın almanızı sağlar diye bir yöntem bulmuşlar.
Dolandırıcılık sürpriz değil şimdi ve daha öncede, dolandırıcıların hedefleri bellidir masum kurbanlardan Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini çalmaya çalışan sahte yada taklit web sayfaları .

Siber güvenlik firması için, Libra ve Calibra, Kripto paralardan sorumlu Facebook’un yan kuruluşu benzer internet alan adlarına yüzlercesi geçen ay kaydedildi. Bu etki alanı kayıtlarının çoğu herhangi bir içeriğe ev sahipliği yapmamakla birlikte, Digital Shadows birması, Facebook’un resmi Libra web sitesini taklit etmeye çalışan en az altı web sitesini buldu. “Bir web sitesi, libra-vps . com, Libra blokajına erişime sahip Debian tabanlı Sanal Özel Sunucular (VPS) kurduğunu iddia ediyor” dedi. “Bunlar 200 $ ‘dan başlayarak satın alınabilir ve iddiaya göre herhangi birinin cüzdan oluşturmasına, Libra göndermesine / almasına ve hatta nane paraları almasına izin verir.” olduklarını söyleyerek dolandırmaya çalışmakadırlar.

Facebook Libra ile ilgilenen insanlar sabırlı olmalıdır. Facebook 2020 yılında lanse planlıyor olmasına rağmen, şirketin kripto para planları zaten para aklama ve benzeri dirençlerle karşı karşıya ve finansal sistemin altüst edecek endişesiyle dünya genelinde ABD milletvekilleri ve düzenleyiciler tarafından mercek altında. Kripto para birimi ile ilgili yasal bilgiler için, Facebook’un resmi web sitesine gidebilirsiniz .

Tekrar tekrar hatırlatmak isteriz Facebook Libra için kesin bir tarih yok ancak en iyimser 2020 yılında piyasada olacağını unutmayın. Sizi ön satış yada bonus vaatleri ile kandırmak isteyen internet sitelerine kanmayın.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz