single-image

Bitcoin’de Bazı İyi Haberler de Var

Bitcoin fiyatı son 24 saatte neredeyse % 1,5 oranında düştü, bu durum alıcıların kripto ekonomisinde gerçekte neler olup bittiğiyle ilgili haberlere karşı daha az hassas olduklarını gösteriyor.

VanEck ETF teklifi yeniden gönderildi
Bitcoin destekli bir ETF başlatma girişimleriyle şifreli olarak tanınan borsa yatırım fonu (ETF) sağlayıcısı olan VanEck , bitcoin ETF başvurusunu gözden geçirilmek üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na tekrar göndermiştir .

VanEck’in bitcoin destekli bir ETF’yi listeleyen orijinal başvurusu Ocak ayının başında olası bir reddedilmeyi önlemek için geri çekmişti.

Onaylandığı takdirde, VanEck’in ABD’deki rezervlerinde “fiziksel” bitcoinler tarafından tam olarak desteklenen ve ETCINO’nun fiyatı için büyük bir katalizör olduğuna inanılan ilk ETF’yi listelemesine izin verilecek.

Bununla birlikte, SEC’in teklifi onaylayıp onaylamayacağına karar vermek için 240 günden fazla bir süre kaldı.

Fidelity kurumsal yatırımcı için çözüm sunuyor

30 Ocak’ta bildirildiği üzere, varlık yönetimi devi Fidelity Investments , finans kurumları için çok beklediği kripto saklama çözümü için Mart ayında başlatılmasını hedefliyor .

Şimdi, Fidelity resmi olarak yeni kurumuna finansal kurumların ilgisinin olduğunu onayladı. Şirketin Perşembe günü yayınladığı bir güncellemeye göre , endüstri oyuncuları güvenilir vekiller olmadan kripto alanında yapılabilecek çok az finansal kurum olduğunu kabul ediyorlar.

Şirket, “Çeşitli kurumlarla yaptığımız görüşmeler, dijital varlıklarla anlamlı bir şekilde ilgilenmek için güvenilir bir platform sağlayıcısına olan açık ihtiyacının altını çizmeye hizmet etti” dedi.

Boerse Stuttgart kripto ticaretini cep uygulamaları ile başlattı

Almanya’nın en büyük ikinci borsa işletmecisi olan Boerse Stuttgart Group , perşembe günü yaptığı açıklamada, kripto alım satım uygulamasının artık hem Apple hem de Android cihazlar için uygulama mağazalarında mevcut olduğunu açıkladı.

İlk planlarını açıkladı , kripto dünyasına geçiş geçen yıl Ağustos ayında, yeni “Bison” kripto ticaret uygulaması Bitcoin, free-of-charge ticaret izin verdiğini söyledi Ethereum , Litecoin ve Ripple’ın XRP işlemi, Ayrıca aynı şifreleme para birimlerinin depolanmasını da sağlıyor.

İşlemlerde komisyon almak yerine borsa, sunduğu kripto para birimlerinin alım satım fiyatı arasındaki yayılmadan para kazandığı bir model seçti.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz