single-image

Blockchain Projesi Zilliqa (ZIL) Ana Ağını Başlattı

Blockchain projesi Zilliqa (ZIL) ana ağını başlattı, blok zincirleme üzerinde sharding adı verilen bir ölçekleme teknolojisinin ilk kez başarılı bir şekilde uygulandığını duyurdu.

“Bugün, gerçek dünya sorunlarına yenilikçi blockchain çalışan çözümler etkinleştirme vizyonumuza doğru bir sıçrama alıyor,” Zilliqa CEO ve kurucu ortağı Xinshu Dong bir blog yazdı yazı . “Bu lansmanla Zilliqa, artık yaygın bir şekilde uygulanan zincirleme zincirinin benimsenmesi – ölçeklenebilirlik konusundaki en büyük zorluklardan birini ele alan, başarılı bir şekilde parçalamayı başarıyla uygulayan ilk halka blokaj platformu.”

Zilliqa ana ağının lansmanı, gerçekte gölgelemenin mümkün olduğu anlamına gelir. Bu aynı zamanda , 2020’den önce Ethereum ana ağında beklenmemesine rağmen, ölçekleme tartışmasına olası çözümlerden biri olarak göze çarpan Ethereum gibi projeler için de önemlidir . Zilliqa’nın ana ağı açılıp çalışmaya devam ediyor olabilir. Diğer projelerin de ölçeklenebilirlik kazanırken güvenlik ve ademi merkeziyetçilikten uzak durmadan bu çözümü uygulamalarının bir yolu.

Zilliqa’yı benzer projelerden ayıran birçok özellik olmasına rağmen, paylaşım, teknolojinin ilk canlı uygulaması olarak en önemlisi olarak kabul edilir. Genel olarak, paylaşım, çok büyük veritabanlarını veri parçaları adı verilen daha küçük, daha hızlı, daha kolay yönetilen parçalara ayıran bir tür veritabanı bölümlemesidir.

Blockchain’de sharding, ağın shards adı verilen daha küçük gruplara yapması gereken çalışmayı böler. Ağdaki katılımcılar (düğümler) daha sonra bu küçük gruplarda fikir birliği kurarak işlemlerini tüm ağ tarafından işlenenden daha hızlı ve daha ucuz hale getirir. Aslında bu, iş yükünü dağıtmanın bir yoludur, böylece her düğümün Bitcoin’de olduğu gibi her görevi yapması gerekmez .

Blockchain meraklıları ve geliştiricileri, ağın işlemlerini Zilliqa Explorer aracılığıyla izleyebilir .

Ancak, ZIL Kripto para birimi, ana ağın duyurulmasından sonra, haberlerden önce yaklaşık 0.018 USD’den, sonra 0.017 USD’ye kadar keskin bir şekilde düştü. Bu arada, fiyat son 24 saatte% 0,9 civarında bir düşüşle düzeldi. Kripto para şu anda piyasa değeri ile 32. sırada yer alıyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz