single-image

Tesla’nın Bitcoin Duyurusu Ardından Piyasa Tersine Döndü

Kripto piyasası son 24 saatte yaklaşık 150 milyar dolar kaybetti. Tesla CEO’su Elon Musk, dün Bitcoin aracılığıyla Tesla ürünlerini satın alınabileceğini duyurdu . Tüm bunlar olurken birden yukarı yönlü hareket başladı 4.000 doların üzerinde bir yükseliş sağlandı. BTC’nin kabulü için tüm haberler olumluyken, dünyanın en büyük kripto para birimi akşam saatlerinde gerilemeye başladı son 24 saatte değerinin yaklaşık % 5’ini kaybetti.

Coinmarketcap tarafından yayınlanan son verilere göre Bitcoin’in toplam piyasa değeri 7 günde ilk kez 1 trilyon doların altına düştü. Ayrıca yine en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, yaklaşık 2 hafta içinde ilk kez 1.600 doların altına düştü. İki numaralı kripto para ETH yaklaşık 180 milyar dolarlık piyasa değeri ile 1.550 dolara kadar geriledi ve şu saatlerde 1.600 dolara yakın işlem görüyor. Kripto para birimi, son 7 günde % 15’ten fazla değer kaybetmiş gibi görünüyor.

Ayrıca bakıldığında tüm iyimser görüşlerine ve karlı bir Bitcoin yatırımına rağmen Musk, son 2 ayda genel servetinde bir düşüş gördü. Tesla’nın Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptığını duyurduğu sırada şirketin hisse senedi (TSLA) 850 dolar civarında işlem görüyordu. Ancak TSLA, son 7 haftada yaklaşık % 25 düşüşle 630 dolar civarında bir fiyata kadar geriledi.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin şu anda 990 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz