single-image

Çin, Cumhurbaşkanı Xi nin Blockchain Açıklamaları Ardından En İyi 35 Kripto Projesi Sıralandı

Çin, kripto ile ilgili bir dizi duyuru bu günlerde oldukça büyük yankı buluyor. Başkan Xi Jinping’in Çin’deki blockchain teknolojisinin gelişimini hızlandırma konusundaki konuşmasını bir kriptografi tasarısının geçmesi izledi. Bu arada, Çin Bilgi ve Sanayi Geliştirme Merkezi, kripto projelerini değerlendirmeye ve sıralamaya devam etti ve merkez bankası kendi dijital para birimini başlatmaya hazırlanıyor.

Çin, blockchain teknolojisini benimsediğinde ve kendi dijital para birimini piyasaya sürmeye hazırlanırken, ülkenin Bilgi ve Sanayi Geliştirme Merkezi (CCID) kripto proje sıralamasını yayınladı. CCID, doğrudan Çin Bilgi Teknolojileri Sanayi Bakanlığı altında bir bilimsel araştırma enstitüsüdür. Geçen yıl mayıs ayında yayınlanan ilk sıralama kripto endüstrisini şaşırtmıştı.

En son sıralama ile , CCID’in Global Public Blockchain Teknoloji Değerlendirme Endeksi’ne göre sıralanmış 35 kripto projesinden oluşuyor. Üç alt endeks vardır: temel teknoloji, uygulanabilirlik, yaratıcılık. Toplu olarak, genel sıralamayı oluştururlar.

Genel olarak bir numaralı noktayı almak , merkez geçen yıl Haziran ayında tekrar değerlendirmeye başladığından beri genel sıralamada en üst sırada EOS yer aldı . İkinci pozisyon, TRON hemen ardından Ethereum ancak Tron ve Ethereum Geçen rapora göre sıralama değiştirmiş oldu . NULS dördüncü konumda, Bitcoin ise 11. sırada yer bulabildi.

Enstitü, temel teknoloji alt endeksinin ortalama değerinin bir önceki döneme göre çoğunlukla değişmediğini açıkladı. Yaratıcılık endeksinin ortalama değeri marjinal olarak artarken, uygulanabilirlik endeksinin ortalama değeri önemli ölçüde artmıştır. CCID, “Gxchain ve XEM , iki proje kaldırıldı, çünkü“ kod güncelleme oranı çok düşük olan zincirini ayarlamak için dinamik bir ayarlama mekanizması tanıtıldı ”dedi.

Endeksler, CCID tarafından kurulan CCID (Qingdao) blockchain araştırma enstitüsü tarafından derlenmektedir. Sıralamalar ve değerlendirme çalışmaları, iki ayda bir, CCID düşünce kuruluşu ve Çin Yazılım Değerlendirme Merkezi gibi birçok tarafla işbirliği içinde yürütülmektedir. Enstitü, “Bu değerlendirmenin sonucu, CCID grubunun devlet kurumları, ticari şirketler, araştırma kurumları ve teknoloji geliştiricileri için daha iyi teknik danışmanlık hizmetleri sunmasını sağlayacaktır” dedi. CCID, hükümete araştırma, danışmanlık, değerlendirme, belgelendirme ve araştırma ve geliştirme dahil olmak üzere profesyonel hizmetler sunmaktadır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz