single-image

Bitcoin vs Facebook Libra Arasında Yapılan Bir Anket

Son günlerde Amerikada yapılan dikkat çekici bir kripto tercih anketi Bitcoin ve Facebook Libra arasında yapıldı. CivicScience tarafından gerçekleştirildi , Amerikalılar Libra ile mali işlemler, Bitcoin ise yatırım için güvenli diyor. Kuşkusuz, Facebook’un Libra kripto parası daha çıkmadan sansasyonların ardı arkası kesilmiyor. Sadece birçok ülkenin hükümetleri tarafından tekrar tekrar tartışılıyor, aynı zamanda ABD halkı tarafından da soğuk karşılandı. CivicScience anketinde, işle ilgili konularda gerçek zamanlı ve yapıcı görüşler sağlayan tüketici zekası için bir araştırma platformudur.
Peki anketin sonuçları ne gösteriyor? Libra için yapılan son bir anket çalışmasında, 1800 kadar cevaptan sadece % 5, bir istikrarlı Coin olan Libra hakkında farkındalığı dile getirdi.Bu yüzde çoğunlukla genç Facebook kullanıcılarından oluşurken, katılımcıların kalan yüzdesi yaklaşmakta olan para birimine ilgisiz olduklarını söyledi.
Ankete katılanların % 86 Kadarı Facebook Libra’nın kendilerine hiçbir değeri olmadığını ve güven kazanabilmek için akıntı karşısında yüzmesi gerektiğini iddia etti. Lansman ilanından bu yana Facebook, ABD’li milletvekillerine karşı güvenilirliklerini ikna etmek için savaşıyor . Hepsinden önemlisi, firmanın itibarı veri gizliliği konularında bir darbe aldığını da hatırlatmak gerekli.

Sonuç olarak, CivicScience anketi, Facebook’un Libra ile derin sularda ne ölçüde olduğunu değerlendiryor. Sonuçlar şok edici olabilir fakat şaşırtıcı değildi. Ankete katılanların % 77 güven sorunlarını ortaya koyarken, geri kalanı güvenilirliğinin sadece web iletişimi ile sınırlı olduğunu açıkça ortaya koydu. Bitcoin fiyatları iyi Bitcoin ise 1770 anket katılımcısı arasında iyi bir yorum aldı. Yüzde kırk % 40 katılımcı Bitcoin’i ve diğer dijital para birimlerini Libra üzerinden seçerken, bunların % 35 Facebook’un kripto parasına çok az güven duyduğunu gösterdi.

Anketin ardından CivicScience, sonuçların cevaplardan daha fazla soruya sebep olmasına rağmen, hükümetin ve düzenleyicilerin güvenini kazanmanın sosyal medya savaşının yalnızca yarısını kazanacağına karar verdi. Bitcoin ademi merkeziyetçi blockchain teknolojisi olduğu sürece, Libra’ya karşı her zaman güçlü olacağı açık olarak görünmektedir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz