single-image

Facebook Libra Coin Satan Sahte Sitelere Dikkat

Facebook Libra Coin Satan Sahte Sitelere Dikkat.
Libra, Facebook’un kripto para biriminin 2020’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor, ancak sahte siteler zaten sözde Facebook Libra Parasını satıyor. Kafanız karışmasın çünkü sahte siteler gibi paralar da sahtedir ve hiçbir işe yaramaz. Bu konuya dikkat çekmek ve siz kripto para meraklılarını uyarmak istedik.

Bazı web siteleri, Facebook Libra kripto parası satıldığını iddia ediyor ve bunlardan biri de resmi Libra belirteci web sitesi olan orijinal calibra.com’u klonlayan bir site. Bir kullanıcı kolayca bir bakışta aldatılabilir, ancak daha yakından incelendiğinde URL’lerin ì (farklı bir sembol) ile değiştiğini görebilirler.

URL’nin yanı sıra, sahte web sitesi, şablon aynı olduğundan neredeyse orijinal olanla aynı görünüyor. Diğer şeylerin yanı sıra aynı düzeni, arka plan rengini, yazı tipi boyutunu ve stilini kullanır. Bununla birlikte, sahte alanın altbilgisi, marjı daha geniş olduğundan ve Unicode’da kelimeler olduğundan, orijinal siteden oldukça farklıdır.

Scam Web Sitesi Ethereum için Ön Satışını Sunuyor
Her iki web sitesi arasında göze çarpan diğer bir fark, orijinal sitede “Başlama Öncesi” nin “Satış Öncesi Libra Para Birimi” ile değiştirilmesidir. Ön satış düğmesine tıklandığında, yeni bir sayfa Libra’nın yüzde 95’inin satıldığına dair bilgileri gösterir, böylece insanlara neredeyse bitmek üzere olduğu izlenimini verir ve bu kişilerin hızlı bir şekilde davranmaları algısı oluşturur.

Ek olarak, belirtecin gönderileceği yer olduğu söylenen bir Ethereum adresi istenir. Ve yüzde 25’lik Hediye bonusu satın alınmış ve biri 2 Ethereum için 600 Libra ve 20 için 8000 Libra’ya ulaşabilen sözde hediyelerden söz edilmekte.

Siz siz olun bu tip sahtekar ve dolandırıcı sitelere karşı dikkatli olun. Gerçek kaynaklardan gelen haberleri takip edin, kripto dünyasındaki sahtekarlıklara aldanmayın. Dolandırıcılık Libra Coin satan sitelere dikkat.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz