single-image

Bitcoin ve Ethereum Yeni Yılda Neler Bekliyor

Geride kalan günde kötü gidişe bir durak veren Ethereum % 5 civarında bir kazanç elde etti. Bu kazanç, piyasa değeri itibariyle en iyi 20 kripto para birimi arasında en yüksek olan oldu. Aynı zamanlarda Bitcoin 7.400 dolarlık seviyede yer alıyordu.

Ethereum’un olumlu fiyat hareketi, altcoin’in önümüzdeki birkaç gün içinde 140 doların üzerine çıkabileceğinin bir işareti olabilir. Öte yandan Bitcoin, 7.500 doların üzerine çıkmanın bir yolunu bulmak zorunda tabi eğer daha yüksek seviyeleri hedefliyorsa.

Bitcoin deki sakin hareketler altcoinler için ideal bir fırsatlar ortaya çıkartıyor. Yatırımcılar, Ethereum gibi önemli fiyat hareketlerini kaydeden altcoinlere yönelerek ve daha yüksek pozisyonlar açabilirler. Bu, fiyat hareketlerinin hızlandığını ve Bitcoin pazarının hakimiyetinin azalması ile sonuçlanabilir.

Bitcoin bir çok uzman yeni yılda fiyatların nereye gittiğine dair analizlerinde yükseliş yorumu yapmakta. Bitcoin yatırımcısı Mike Novogratz gibi birçok kişi için Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacak . Bu tahminlerin çoğu artan sahip olma, ödülün yarıya indirilmesi ve dünya ekonomilerinin yavaşlamasına dayanıyor .

Bitcoin için yeni yıl büyük kazançlar elde etmek için hazır görünüyor. Ancak Ethereum ve diğer tüm önde gelen altcoinler, önümüzdeki yıl büyük kazançlar elde edecek mi? Bitcoin’in toplanıp diğer altcoinleri geride bırakması mümkündür. Aynı şeyi 2020’de görecek miyiz yoksa altcoinler fırsatını yakalayacak ve muhtemelen Bitcoin’den daha iyi performans gösterecek mi?

Altcoinlerin Bitcoin’den eşit veya daha iyi performans göstermeye başladığını görmek için büyük bir dönüş gereklidir. Ethereum dahil çoğu, uzun vadeli desteklerin altında işlem görüyor. Yatırımcılar henüz yakın zamanda tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmak için daha fazla toparlanmayı görmedikleri için uzun pozisyon almamışlardır.

Bu yeni yılın ilk birkaç ayında kolayca değişebilir. Fiyat eylemi daha çok proje gelişmeleri ve benimsenmesinden kaynaklanmaktadır. Örneğin Ethereum için, 1 Ocak’ta Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi fiyatları artırabilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz