single-image

Ethereum 2.500 Dolar Seviyesine Ulaştı

Bu haftaya yükselişle başlayan bir numaralı Altcoin Ethereum fiyatı hızla yükseliyor, Bitcoin’in dün 64.800 dolar gibi bir seviyeyi test ettikten sonra, bir miktar geri çekildi. Ethereum bitcoin’e göre güçlü durmayı başardı ve 2.300 dolar seviyesinde bir destek sağladı, ardından bu gün yeni bir yükseliş ivmesi yakaladı, sabah saatlerinde Ethereum fiyatı 2.480 dolar seviyesine kadar dokundu, hafif bir gevşeme yaşansa da Ethereum (ETH) fiyatı güçlü duruyor. Ethereum genel olarak bakıldığında çok daha iyi bir performans sergilemektedir.

Geride kalan haftada bir çok analist 2.500 dolar seviyesinin hedeflendiği doğrultusunda açıklamalar ve analizler yapmıştı. Fiyat dün yaşanan yükseliş trendinin ve kripto para dünyasındaki önemli dönüm noktası olarak sayılan bir olay olan coinbase listelenmesi olayının etkileri ile yeni yükseklerin denenmesi mümkündür. Ethereum için şu an 2.450 dolar üzerindeki bir tutunma ile fiyatın 2.500 dolar üzerine yükselmesi mümkün gibi duruyor. Genel piyasa bakışı iyimser durumdadır.

Ancak büyük yükselişlerin ardından gelen kar satışlarına bağlı olarak satış baskısı artarsa aşağı yönde 2.350 dolar bir destek seviyesidir, daha altında 2.300 dolar seviyeleri beklenebilir. Kripto para piyasalarında yaşanacak ani bir kırılma ile fiyatı 2.200 dolar seviyesinde görmek mümkün olabilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz