single-image

Bitcoin ve Diğer kriptoların Düzenlemelerden Kaçması Mümkün Değil

İsveç Merkez Bankası başkanına göre, Bitcoin ve diğer kriptoların düzenleyici gözetimden kaçması pek mümkün değil. Bitcoin ve diğer kriptoların düzenleyici gözetimden kaçması pek olası değildir. Çin Halk Bankası, kripto ödemelerini kabul etmelerine izin verilmediğini söyledi. Hükümetler artık kripto platformları için standartları sıkılaştırma sürecinde.
Ayrıca, para politikası yetkilileri aracılığıyla Bitcoin’e neredeyse evrensel bir şüphecilik ile bakılmakta. Bununla birlikte, Wall Street bankalarından bazıları da, finans alanında bazı büyük isimlerin harekete geçmesine neden oldu . Büyük kurumsal yapılar kriptoya bağlı ticaret hizmetleri sunmaya başladılar.

Riksbank Başkanı Stefan Ingves, şunları söyledi “Bir şey yeterince büyüdüğünde, tüketici çıkarlarının korunması ve kara para aklama gibi şeyler devreye giriyor. Yani düzenlemenin gerçekleşeceğine inanmak için iyi bir neden var.”
Dahası, ulusal yetkililerin incelemesinden kaçmak için tasarlanmış bir ürünün nasıl düzenleneceği açık olmaktan çok uzak. Ancak hükümetler, özellikle Çin ile birlikte, kripto üzerindeki baskıyı artırmaya çalışıyor. Ayrıca, Çin Halk Bankası kısa süre önce finans kurumlarına ödeme için kripto para kabul etmelerinin yasaklamasını söyledi ve bunun ardından kripto madenciliğine yönelik bir baskı da eş zamanlı olarak yapıldı. Ayrıca, tüccarların hala aktif olduğuna dair işaretler var ve bu da bu düzenleme işinin zorluğunun boyutunu ortaya çıkartıyor.

Ayrıca, Fed’in Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Randal Quarles, ABD Merkez Bankası yetkililerinin konuyu ele almanın çeşitli yollarını bulma sürecinde olduklarını açıkladı. Özellikle, federal kurumların gözetim için bir çerçeve geliştirmeden önce doğru düzenleyici yaklaşımı düşünmek için biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu belirtiyor.

Avrupa Birliği’nde komisyon, kripto para birimleri için bir düzenleyici prosedür geliştirmek için en iyisini bulmayı amaçladığı için konuyu bir oturuma erteledi. Eylül ayında, kripto para ticaretiyle ilgilenen piyasa organizasyon yapısı için bir düzenleme üzerinde çalışılacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz