single-image

Moskova Şehrin Hizmetlerinde Ethereum Temelli Bir Sistem Kurmayı Hedefliyor

Rusya’nın başkenti Moskova, kentin bazı idari hizmetlerini idare etmek için Ethereum tabanlı bir sistem kurabilecek blok zinciri uzmanlarını arıyor.

Anna Baydakova tarafından yayınlanan bir paylaşıma göre, Rus haber kuruluşu “Open Media” 14 Ağustos Çarşamba günü yaptığı açıklamada , Moskova Bilgi Teknolojileri Departmanının “şu anda sunulan elektronik hizmetlere ev sahipliği yapacak ethereum tabanlı bir sistem kurma ihalesi yaptığını açıkladı Moskovalılar.”

Yetki Belgesi (PoA) fikir birliği mekanizmasına sahip olacak olan sistem, en fazla 1,5 milyon eşzamanlı kullanıcıya izin verecektir. 60 gün gerektirdiği tahmin edilen bu sistemin inşası bütçesi 57 milyon ruble (kabaca 860.000 dolar).

Yeni platformda ele alınacak hizmetlere örnek olarak “mülk sahiplerine ve sakinlerine ilişkin belgelerin verilmesi ve şehirlerin çiftçi pazarlarında yerlerin tahsis edilmesi” yer alıyor.

Şehrin bilişim departmanı, bu projenin asıl amacının “blok zinciri kullanarak şeffaflığı artırarak Moskova’nın elektronik hizmetlerine duyduğu güveni artırmak” olduğunu söylüyor.

Bu yeni platform aynı zamanda, Moskova sakinlerinin yeni bisiklet yolları ve cadde dekorasyonu için konumlar ya da şehir olaylarını derecelendirme gibi konularda tercihlerini ifade etmelerini sağlayan Active Citizen adlı bir oylama platformu da dahil olmak üzere, şu anda Moskova şehir hükümetinin yürüttüğü diğer blok zinciri deneyleriyle entegrasyonu destekleyecek. .”

Moskova, bu sonbaharda blockchain teknolojisini ilk defa 8 Eylül’de Moskova Şehri Duma’ya milletvekillerinin seçilmesinde üç bölgedeki elektronik oylamada izin verecek şekilde kullanmayı planlıyor .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz