single-image

Bitcoin Transfer Ücretleri Yaklaşık 1 Yıllık En Yüksek Seviyelerine Ulaştı

Bir bitcoin işlemi gerçekleştirmek yada bitcoin göndermek için gereken ortalama ücretler yükseldi.

Bitinfocharts’tan alınan verilere göre, son altı ay içinde 0,50 dolar civarında sabit durduktan sonra, veriler nisan ayının başında yaklaşık bir yılda ortalama ücretlerin en yüksek seviyeye ulaştığını gösteriyor . O zamandan beri, ortalama ücretler, bu ayın başlarında bitcoin fiyatının “ ani yükselişi” ile bir hareket yakaladı ve yaklaşık 1 ile 2 dolar arasında bir değere ulaştı.

Bitcoin ücretleri gereklidir, çünkü bitcoin blockchain’e eklenen her blokta sınırlı yer vardır – çoğu blok zincir sisteminin kullanıcılarına paralarını kontrol etme hedefini yerine getirmek amacıyla karşı karşıya kaldığı bir özelliktir .

Blockchain daha popüler hale geldiğinde, bir kullanıcının işlemlerini gerçekleştirmeye çalışan diğer tüm insanlarla rekabet etmesi gerekir. Bu nedenle, bir kullanıcının, başkalarına göre daha öncelikli olarak ve bir işlemi daha hızlı yapmak için ağı güvence altına alan madencileri teşvik etmek için ücrete biraz daha fazla para harcaması gerekir.

Bu zamana katkıda bulunan ne olabilir? Bitcoin blokları işlemlerle doldukça ücretler de artar. Ve gerçekten de, hafızada bekleyen işlemlerin sayısı bu ayın başlarında keskin bir yükseliş gördü.

Bu nedenle , özellikle bitcoin’e olan ilginin artmaya devam etmesi durumunda, yükselen ücretleri kaçınılmaz hale getirmiştir.
“Bitcoin ile daha fazla insan ilgilendiği sürece, ücret kaçınılmaz olarak artacaktır.”

Bitcoin blok zincirindeki işlemler için sınırlı alan var. Bu, bitcoin blok zincirini küçük tutmak için gereklidir, böylece mümkün olduğu kadar çok insan, “tam düğüm” olarak bilinen bir şeyi çalıştırmak için mümkün olduğu kadar çok insanı indirebilir ve kullanıcılara her birini doğrulama yeteneği sağlayan bitcoin’i kullanmanın en güvenli yoludur.

Sınırlı bir blok boyutunda bile, küçük bir dizüstü bilgisayarın kapasitesi olan tam bitcoin blok zincirinin depolanması yaklaşık 200 GB yer alır.

Somsen, “Bitcoin’in 21 milyon ile sınırlı olması gibi, blok alanı saniyede yaklaşık 15 işlem (10 dakikada 4 MB blok ağırlığı) ile sınırlı.” Dedi.

“Tam ve tam olmayan bloklar arasındaki fark gece ve gündüz gibi olduğundan, kullanıcılar ücretlerin aniden artabileceğinin farkında olmalıdır. Bloklar dolu olmadığında, pratik olarak ücretsiz olarak alan verilir. Dolduktan sonra, kullanıcılar bunun için birbirleri ile rekabet etmesi gerekecektir ”dedi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz