single-image

Bitcoin Ticaret Hacmiyle Beraber İşlem Ücretleri de Yükseldi

Diar.co tarafından yayınlanan son rapora göre, Bitcoin işlem hacimleri 2017’nin en yüksek seviyesine yaklaşıyor ve Ağustos 2017’de uygulamaya konan SegWit protokolü BTC ağı için iyi çalışıyor. İşlem ücreti, Aralık 2017’den bu yana% 250’den fazla artış göstermesine rağmen, kullanıcı ve hacimlerin sayısı da buna bağlı olarak arttı. Rapor okuyor,

Borsaların açılıp kapanması için hala yoğun olarak kullanılan zincir içi hacim, trader’ların Nisan ayında% 43 oranında yükselen Bitcoin fiyatı ile tam bir blok oluşturmasıyla sonuçlanan bir fırsat aradı, ancak konuyu ele alan ölçeklenebilirlik çözümü SegWit Ayrıca, ücret baskısını hafifleten ortalama % 35 mekanizmayı kullanan blok yüzdesiyle de yüksek oranlara ulaşmıştır. 2018 ortalama SegWit kullanımı, Bitcoin’in zirvesinde sadece % 26 ve büyük oyuncular tarafından kabul edilmeye devam edildiğini vurgulayarak yalnızca % 11 idi.

Ağdaki tıkanıklıkla mücadele için SegWit protokolü tanıtıldı ve 2017 uygulamasından bu yana protokol işlem ücretinin kontrol altında tutulmasına yardımcı oldu. Bu, SegWit protokolünün ağın bir bloğa kaydedilebilecek veri miktarını arttırmasına yardımcı olduğu için başarılmıştır.

Bitcoin’in fiyatı Aralık ayının altından% 50 arttı ve ticaret hacimleri de artıyor, tüm bu faktörler göz önüne alındığında, bir sonraki boğa koşusu o kadar da fazla değil. Pek çok analist, bir sonraki boğa koşusunun pek çok düşündüğünden daha erken geleceğini öne sürüyor. Böyle bir not Bitcoin tüccar Willy Woo son zamanlarda tweetledi,

Ayrıca buradan zincirleme hacimler ile onaylanacak fiyatlara ihtiyacımız var. Yakında 4-8 hafta sonra bu onayı alacağız.

2017’deki son boğa koşusu boyunca, çoğu kişi işlemlerin daha düşük hızlarından ve işlem ücretlerinden daha yakın, ancak bu sefer SegWit ile Lightning ağı gibi zincir dışı bir çözüm ortaya çıktığında çoğu kişi işlemlerin çok daha hızlı olacağına inanıyor. 2017 yılına göre daha ucuz.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz