single-image

1 Milyar Dolarlık Gizemli Bitcoin Transferi

Bir balinanın Gemini cüzdanına 18.000 Bitcoin yatırmasının ardından Pazartesi günü yüzde 7’den fazla düşüş yaşadı .
Lider kripto para , en düşük 54,600 Dolar’a kadar düştü. Geride kalan haftasonunda Fiyatın 61.750 dolar gibi yeni bir rekor seviyeye ulaşmasının ardından Pazar günü düzeltme başladı. Tüccarlar, edindikleri karlarını güvence altına almak için zirveyi kullandı ve bu da doğal fiyatların düşmesine neden oldu. Bununla birlikte, Gemini borsasına aktarılan büyük çaplı Bitcoin sonra satış hızlandı.

Kripto para piyasasındaki bazı analistler, yapılan 1 milyar dolarlık transferi, ilerideki büyük bir düşüşün işareti olarak yorumladılar.

Gemini borsasındaki haberlerinin sosyal medyada yayılmasıyla birlikte Bitcoin, yüksek hacimli satış dalgası ve perakende tüccarlar arasında panik satışı etkisini gösterdi. Genel olarak, lider kripto para birimi önceki kazançların neredeyse yüzde 10’unu yani yaklaşık 6.000 Dolar’ını kaybetti.

Analistler, kripto para birimi borsalarına büyük girişleri düşüş sinyali olarak yorumluyor. Tersine, kripto para birimini tutmak istiyorlarsa, bitcoin’leri değişim adreslerinden çekerler .

Teknik olarak bakıldığı zaman , Pazartesi günkü keskin düşüşün ardından aşağı yönlü hedefler 50.000 Dolar’a seviyesine kadar düşürüldü. Bağımsız bir analist , BTC / USD fiyatının 51.860 Dolar’a düşebileceğini öne sürüyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz